Za lakši ostanak kod kuće: Besplatni kursevi, programi, filmovi i predstave
Obuke iz oblasti informacionih tehnologija i učenje engleskog jezika, onlajn knjige i udžbenici, alati za lakši rad i učenje od kuće, ali i sadržaji kojima se može prekratiti vreme u kući tokom vanrednog stanja, objedinjeni su na platformi Digitalna solidarnost. Svi servisi su besplatni, ponuda se stalno dopunjuje, a već sada ima sadržaja za filmofile, one koji vole pisanu reč ili muziku, zaljubljenike u kulturu ili one koji bi da pretražuju različite baze podataka.
Kako je konstantno provođenje vemena unutar četiri zida većini ljudi strano, Digitalnoj solidarnosti priključilo se i virtuelno psihološko savetovalište.
Čvrsto verujemo da je solidarnost i odgovornost ključna i da samo zajedno možemo i moramo da budemo bolje i odgovornije društvo. I zato #OstaniKodKuće - poručuju na ovoj platformi.
Baze podataka poput Checkpoint-a ili Paragrafa "otključale" su svoje sadržaje, a tu je i Pretraživa digitalna biblioteka. Reč je o arhivu štampe, koji zalazi u same njene početke na ovim prostorima. Iako napominju da je tek probni rad u pitanju, ima materijala za one koji bi da zavire u svedočanstva Nove iskre, Glasa naroda, Zore, Srbadije ili Pravde, a poseban akcenat stavljen je na period tokom Prvog svetskog rata.
Digitalna solidarnost vodi i do onlajn predstava pozorišta iz Niša, Vranja i Beograda, tu je i materijal Jugoslovenske kinoteke, kao i video klub.
I Beogradska filharmonija prenela je svoj program u digitalni svet, a festival Exit neobjavljene nastupe.
Kako su zatvorene i ustanove kulture, Muzej savremene umestnosti, Galerija "Matice srpske", kao i narodni muzeji u Beogradu i Pančevu preneli su svoje postavke u digitalni svet, a tu su i onlajn izdanja Narodne biblioteke Srbije, časopisa Kultura, te Balkanski književni glasnik.
Otvorene su i mogućnosti za onlajn učenje engleskog jezika i programiranja.
Za one koji ne odlaze u firme, ali su posao preneli u domove, veliki broj firmi nudi razne alate za lakše organizovanje rada i sastanaka od kuće. Tu je i nekoliko platformi kojima je cilj da olakšaju školarcima učenje novog gradiva.
Sve ono što je prebačeno u digitalni svet, u zamenu za ostanak kod kuće i na taj pomoć u sprečavanju daljeg širenja virusa korona moguće je pregledati na sajtu Digitalna solidarnost. "Klikom" na neku od ponuda otvara se njen detaljniji opis, a u dnu ekrana su ikonice koje vode na sajtove i aplikacije preko kojih se može "konzumirati" sadržaj.
Komentari
Poslednji komentari
Skoro svako moze da nauci da razmislja
09:57 // 27. 3. 2020.
"Propaganda" - Edward Bernys, "Power Of Words" - Stuart Chase, "Manhood Of Humanity" - Alfred Kozybski, "Prometeus Rising" Robert Anton Wilson, "Language Habits In Human Afairs" - Irving J. Lee, "Language In Thought And Action" - S.I. Hayakawa.
Bas da vidim ko ca izmanipulise onog ko procita ovo?
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.