Za dečje onkološko odeljenje fali još 5 miliona za PDV
Pošto je do pune sume neophodne za početak dogradnje dečjeg hemato-onkološkog odeljenja u Nišu, koja košta 25 miliona dinara, nedostaje još 5 miliona koliki je iznos PDV-a, Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka očekuju da tim iznosom pomogne država i radovi počnu u maju.
Kako je saopšteno iz ovog udruženja, izgradnja tog odeljenja u saradnji sa Kliničkim centrom Niš i Klinikom za dečje interne bolesti proširiće kapacitete i povećati higijensko-medicinske standarde u odnosu na odeljenju u kom se deca iz cele južne Srbije sada leče.
Dobar dan svima! Danas smo posebno dobro raspoloženi, ne samo zato što je divan, sunčan dan već i zato što smo, zajedno...
Posted by Nurdor Srbija on Thursday, April 7, 2016
U akciji koja traje više od godinu dana, u kojoj se novac prikuplja SMS-om u kampanji "I ja se borim", kao i kulturnim događajima širom zemlje, humanitarci su za ovu namenu prikupili 20 miliona dinara.
Obzirom na pozitivne objave samog premijera, Udruženje očekuje da će se i država uključiti u ovaj projekat od nacionalnog značaja i finansijski pomoći u visini 5 miliona dinara koji su neophodni kako bi prva faza projekta počela sa realizacijom u maju - piše u saopštenju NURDOR-a.
Postojeće odeljenje, kažu u ovom udruženju, nema dovoljno kapaciteta jer stacionar raspolaže sa samo 6, a dnevna bolnica sa 2 kreveta. Uz to, kažu oni, ne postoji usklađenost sa medicinskim i higijenskim standardima, a ni prostorom za igru.
Usled nedostatka prostora, deca se smeštaju na Odeljenje imunologije na kome je smeštena centralna kuhinja, usled čega postoji mogućnost dodatnih infekcija i komplikacija bolesti koje mogu biti i fatalnog ishoda - piše na sajtu NURDOR-a.
Idejno rešenje novog odeljenja; nurdor.orgZato je planirano da se novo odeljenje prostire na dva nivoa i više od 750 kvadratnih metara. Dnevna bolnica će imati 3 kreveta, a stacionarni deo 6 jednokrevetnih i 2 dvokrevetne sobe od kojih će svaka imati zasebno kupatilo za male pacijente i pomoćne krevete za roditelje, odnosno pratioce.
Osim toga, biće izgrađeno posebno kupatilo i dnevni boravak za roditelje, i prostor za igru i učenje za sve uzraste.
Nova medicinska oprema i adekvatan broj ambulanti, ordinacija i soba za intervencije, pružiće mnogo bolje uslove za rad kompletnom medicinskom timu čime će se unaprediti kvalitet lečenja i boravka mališana - kažu u NURDOR-u.
U zavisnosti od stanja, mali pacijenti će hemioterapiju moći da primaju i u igraonici koja će se nalaziti u okviru Dnevne bolnice, a takva primena terapije „po meri deteta“ biće prvi put primenjena u Srbiji.
Za izgradnju celog objekta potrebna su 74 miliona dinara, od čega je oko 15 miliona iznos PDV-a.
Na osnovu Ugovora o donaciji između NURDOR-a i Kliničkog centra Niš novo odeljenje će posle izgradnje biti vlasništvo Kliničkog centra koji će ga održavati i njime upravljati.
U Srbiji se deca, osim u Nišu, od raka leče na jednoj od 3 klinike u Beogradu i jednoj u Novom Sadu. Najčešće maligno oboljenje kod dece je akutna limfoblastna leukemija kod koje terapija traje 105 nedelja.
Komentari
Poslednji komentari
Nenad
15:54 // 8. 4. 2016.
Bitno je da su dali 5 miliona evra subvencije stranom investitoru u Vladicinom Hanu,a nasa deca nisu vazna.Bravo Srbijo,samo NAPREDNO.
joksim
13:31 // 8. 4. 2016.
drzavi i ovim 50-ak partijama koje se bore za foteljice i vlast po svim nivoima i opstinicama - bolje da daju pare od kampanje ovoj bolnici nego da lepe postere po celoj zemlji i dele flajere koji zavrse po kantama, snimaju reklame..
A drzava da se odrekne PDV - a jer je zalosno da zaradjuje pravna i odgovorna drzava od ovakvih slucajeva ( a premijer kaze da smo mi pravna i odgovorna drzava??)
jela
21:50 // 7. 4. 2016.
Eh,mng treba
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.