Za kašnjenje obnove centralne ulice u Vranju nadležni krive vreme i stare instalacije
Iako je prva faza rekonstrukcije najprometnije ulice u Vranju Bore Stankovića trebalo da bude završena pre tri meseca, radovi na drugoj fazi krenuli su tek početkom ovog meseca. Dok se stanovnici ove ulice, u kojoj se nalazi i Zdravstveni centar, žale na uslove, pogotovo tokom kišnih dana, nadležni za odlaganje radova krive vremenske uslove i stare podzemne instalacije koje same po sebi predstavljaju problem.
Ulica, takoreći na ulazu u grad, najpre je bila raskopana od početka, prema Ledenoj steni, do Ulice Prvi maj. Sada su na toj deonici dugoj 250 metara, posle 3 meseca kašnjenja, podzemne instalacije završene i počela je kompletna zamena podzemnih instalacija od mosta do Dunavske ulice, kod Muzičke škole, s tim što je i prvi deo ulice ostao raskopan.
Koliko će da potraje rekonstrukcija ulice kada se u startu kasni tri meseca, pitaju se i Vranjanci.
Nekoliko ljudi dnevno se vrti po gradilištu, ništa se ne radi, blato do kolena, trebaju nam gondole kad pada kiša, ko još počinje radove oktobra - komentari su Vranjanaca.
Grašani su nezadovoljni kašnjenjem radova u jednoj od najprometnijih ulica u gradu; foto: M. D. /JV Prema rečima direktora Urbanizma i izgradnje Branimira Stojančića, radovi kasne zbog vremenskih uslova, ali su i instalacije stare, pa same po sebi predstavljaju problem.
Ulica je projektom podeljena na 6 faza i sve su identične u osnovi i podrazumevaju od podzemnih instalacija, kolovoza, asfaltnog sloja i drvoreda kompletnu promenu. Radi se izmeštanje svih instalacija, a najkomplikovanije je kod vodovoda i kanalizacije jer je kompletna mreža urnisana zbog starosti, a postoje i dve kanalizacije, jedna iz Turskog doba koja je još u funkciji - kaže Stojančić.
Stojančić priznaje da je problem to što se ulica radi van građevinske sezone, ali i to što Grad nema veliki izbor oko izvođača i majstora a paralelno se radi i park i ulice za bezbednjake, pa se majstori prebacuju sa jednog na drugo gradilište.
Telekom i EPS izmeštaju svoju instalaciju u posebne vodove i šahte. Rade se i individualni priključci za sve instalacije. Jedna od faza je i sam most na kome trenutno traju geomehanička ispitivanja za postavljanje držača za most - kaže Stojančić.
A kada se stvore vremenski uslovi, kaže, kreće se sa tamponiranjem zemlje i presvlačenjem prvog sloja.
Nakon završetka ulice planirano je i podmlađivanje drvoreda i ukrašavanje cvećem, a pored uličnog dela, po projektu je predviđen prostor za parking u kolovozu, čime trotoar dobija veći prostor.
Kompletna rekonstrukcija Ulice Bore Stanković dužine 710 metara koštaće 204 miliona dinara iz gradskog budžeta, uz učešće Ministarstva privrede sa oko 28 miliona i jedna je od kapitalnih investicija za 2020. godinu, a izvođač radova je preduzeće Saba belča.
Nedavno je Grad od Ministarstva životne sredine dobio 2,4 miliona dinara za realizaciju “Projekta pejzažne arhitekture i hortikulture ulice Bore Stankovića”.
Komentari
Poslednji komentari
Goran
16:14 // 16. 3. 2020.
Procito sam tekst doticnog i ako je neko u svom zivotu izgradio garazu zna da ovo nema blage veze pa bi tim postavio pitanje doticnom nestrucnom: Vremenski uslovi nisu bili problem za rad ako uporedimo i znamo koliko je kisnih dana bilo. Firma koja nema kapacitet kako je prosla na tenderu i po dobijanje posla vase nije da opravdavate nego da postujete rokove. Ili vi gospodine nesmete da spomenete.
Gaga
12:45 // 12. 3. 2020.
Pogledajte koje neznanje i neprofesionalizam se primecuje u recima direktora Baneta.. Covek je mozda ok, ali je skroz zalutao u ovom poslu! Nazalost, tako su mnogi danas.. Turci su i izgradili kanalizaciju pre vise vekova, ali je sigurno da ce mnogo blata proteci kroz Vranje dok siptari izgrade ulicu!!! Dok se Saba Belca koprca u vranjsko blato, Bora Stankovic se prevrce u grobu! Voimja oca
Bb
09:37 // 12. 3. 2020.
Zamislite samo - stare instalacije, a oni očekivali da su nove.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.