Grad Niš oglasio licitaciju za lokale koje izdaje u zakup
Javnim pozivom za nadmetanje Grad Niš otpočeo je licitaciju za poslovne prostore koje namerava da izda pod kiriju. Početne cene su različite - od 129 dinara po kvadratu u selima Kunovica, Gornja Studena, Prva Kutina i Mezgraja do cene od 2.155 dinara po kvadratu u Voždovoj ulici u centru Niša.
Poslednji rok za podnošenje prijava je 25. 08. 2020. godine, a razgledanje lokala obaviće se 18. avgusta. Na spisku ponuđenih prostora nalazi se njih 42.
Postupak javnog nadmetanja smatra se uspelim i u slučaju dostavljanja jedne ispravne prijave za učešće kojom se podnosilac prijave registruje i prisustvuje javnom nadmetanju i proglašava zakupcem ako prihvati početnu visinu zakupnine po kojoj se nepokretnost može dati u zakup. Ukoliko podnosilac prijave ne prihvati početnu visinu zakupnine, ili bude izabran za najpovoljnijeg ponuđača, a ne zaključi ugovor o zakupu gubi pravo na vraćanje depozita - navodi se u oglasu.
Lokali koji su u postupku restitucije izdaju se na 5 godina ili do rešenja agencije za restituciju.
Prijave se podnose Komisiji za sprovođenje postupka javnog nadmetanja preko Gradske uprave Grada Niša – Sekretarijata za imovinsko pravne poslove ul. Nikole Pašića br.24 kancelarija br.22 na prvom spratu, u vremenu od 8 do 15:30 sati ili preporučenom pošiljkom odnosno brzom poštom u zatvorenim kovertama na istu adresu sa naznakom “NE OTVARATI PRIJAVA ZA JANO NADMETANjE ZA DAVANjE U ZAKUP POSLOVNOG PROSTORA“ s tim što sve prijave moraju biti dostavljene do poslednjeg dana roka za podnošenje prijava do 15:30 sati, bez obzira na način dostavljanja prijava - navode.
Podsetimo, način na koji Grad upravlja lokalima bio je i tema izveštaja Državne revizorske institucije i nije ocenjen dobro.
Nakon izveštaja DRI da Grad Niš loše upravlja poslovnim prostorom, na Gradskom veću doneta je odluka o reprogramu duga starim dužnicima koji iznajmljuju ili su iznajmljivali gradske prostore, po kojem će oni koji plate odmah sav dug dobiti oprost od 40%. Stara dugovanja sežu i u devedesete, navode iz Gradske uprave, iznose oko 230 miliona dinara, a do sada nisu naplaćena ni tužbama.
Kompletan tekst oglasa sa spiskom lokala možete pogledati ovde.
Komentari
Poslednji komentari
kaktus
16:13 // 14. 8. 2020.
Koliko je dugovao zakupac za struju i kiriju za restoran na ulazu u Tvrdjavu(sa leve strane prvi
Mara
06:38 // 14. 8. 2020.
Čudno
Boza
18:16 // 13. 8. 2020.
Polovina tih lokala je bez struje bez strujomera bez vode.polovina njih je i u sporu sa drzavom a izvrsitelji stavili sapu na lokale obratite paznju.ja sam se opekao na tudjem dugovanju za struju 1000€ samo izvrsitelj je uzeo.sa drzavom nikakav dil vise
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.