Na "Frame Summit"-u najavljena mogućnost otvaranja novih programa na fakultetima
Broj zainteresovanih na Frame Summit-u premašio očekivanja, pa su se učesnici iz Start-ap centra preselili u amfiteatar; foto: JV/M.Z.
O načinu rada najvrednijeg srpskog start-apa "Frame"-a, firme koja je prodata za skoro 200 miliona dolara američko-indijskoj kompaniji "Nutanix", njenim počecima, te novim izazovima, čulo je više od 200 ljudi koje je okupio "Frame Summit - Niš, mesto sa koga je sve počelo". Jedan od osnivača "Frame"-a, Nišlija Nikola Božinović najavio je i mogućnost otvaranja novih programa na niškim fakultetima, "koji su vrlo dobro usmereni ka Frame-u".
Komentari
Negativni komentari:
Milivoje Vatrogasac
20:06 // 4. 12. 2018.
Čestitke Frame-u na velikom uspehu. Predavanje je bilo interesantno sa puno kvalitetnih informacija za one koji su zainteresovani da se pridruže njihovom timu. I krofne u pauzi su bile vrhunske.
Jedina zamerka je vezana za slajd koji je Nikola pokazao, gde je Srbija istaknuta kao jedna od tri zemlje gde Nutanix ima razvojne centre. Na tom slajdu je prikazana krnja Srbija, bez Kosova i Metohije.
Kosovar
13:52 // 5. 12. 2018.
Da l' je bitno?
Zika
18:40 // 4. 12. 2018.
Pa srpska poslanička elita u Skupštini Srbije, akademici nauka (koji većinom čuvaju svoje fotelje pred penziju i mlate praznu slamu), direktori državnih preduzeća i drugi nemaju skoro niko od njih završen ETF. Imaju neke kalemarske fakultete, megadens i ostale na 6 čekova. I oni bolje žive u Srbiji sa svojim neznanjem nego mi koji smo završili ETF ili neki tehnički fakultet.
Пиротски стартап
01:59 // 5. 12. 2018.
Ово са тиме да хоће 500 људи у Србији, мени не звучи вероватно.
Зато што запошљава Nutanix сад, позвали су ме на технички и био је прилично много захтеван за јуниор позицију, као неко јаче такмичење. Погрешио нешто и узео да исправљам, али нисам у оквиру кратког времена завршио, и рекоше не одговара, понављају огласе, ко оће да проба нек иде на Glassdoor страни портал за послове.
Verko
08:42 // 5. 12. 2018.
Fakultet treba da ima plan i program fundamentalnog visokog obrazovanja, a firme treba da budu dovoljno fleksibilne da usmere svoje novozaposlene i upoznaju ih sa tehnologijom kojom se bave. Fakultet nije zanatska škola gde se uči zanat zanatlije kome fale radnici.
Nemanja
15:53 // 5. 12. 2018.
Vecina fakulteta u inostranstvu usko saradjuje sa industrijom, odnosno studenti mogu da rade na istrazivanjima i projektima koji su vazni kompanijama u okruzenju. To je win win situacija, studenti rade na resavanju realnih problema, a isti kasnije postaju odlicni kandidati za zaposlenje u tim kompanijama. Fakultet treba da prati trendove u IT svetu, a to je jako tesko bez saradnje.
comments_report_caption
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.