Najveći broj dozvola prošle godine izdat u Novom Sadu gde je rešeno 15.325 zahteva, a slede Kragujevac i Niš sa oko 5.500, odnosno 4.300 rešenih zahteva, saopštili su iz NALED-a.
Objašnjavaju da ovi gradovi poseduju certifikat o povoljnom poslovnom okruženju (BFC) ili su procesu certifikacije, a da su takve lokalne samouprave izdale 4 puta više dozvola i to za duplo kraće vreme u odnosu na one koje ga nemaju.
Kako navode iz NALED-a, ovu statistiku radili su na osnovu podataka APR-a i Centralne evidencije objedinjene procedure (CEOP).
Dok prosečna opština izda oko 600 dozvola za gradnju godišnje, gradovi i opštine sa povoljnim poslovnim okruženjem u proseku izdaju oko 2.400 – ističu iz NALED-a.
Kažu i da u opštinama koje imaju taj certifikat od prvog do poslednjeg zahteva investitor u proseku čeka 108 dana na sve potrebne dozvole.
Osim Niša, na jugu ovaj certifikat imaju i Pirot i Leskovac.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Lepota a svi znamo kolika cifra bila za dozvolu pa lepo da izracunamo a gde su ostali tenederi
Jake egzibicije jaka lova se uzimala
To će jednog dana da se završi tako što niti će moći da se sruši niti će biti za život. Ima da dobijemo tome.
Te dozvole su obesmišljene jer da bi se dobile treba da sve izgleda na određeni način. Ovo trenutno ne liči na ništa. Sedamdeset i osamdesetih godina je bila mnogo bolja urbanivacija iako su vreobila teža
Potpisujem! Zelenilo postoji samo na fasadi, ako je zgrada tako obojena. Imali smo šansu da se od Panteleja napravi savremen deo grada, ali avaj…
Cudi me da Nis nije prvi……