Pozitivni signali za bivše radnike EI i Građevinara
Nakon sastanka u Beogradu predstavnici Ministarstva privrede obećali su da će Vladi Srbije predložiti mere za isplatu zaostalih zarada radnicima.
Oko 2.500 bivših radnika Elektronske industrije i Građevinara još nije dobilo svoje zaostale zarade iako je i presuda suda u Strazburu bila u njihovu korist.
Raniji pokušaji da se pronađe rešenje nisu urodili plodom i zbog toga je nakon formiranja Ministarstva privrede održan sastanak kojem su prisustvovali predstavnici radnika i pravnik iz Kabineta gradonačelnika Branko Stefanović.
Stefanović kaže da bi u narednih mesec i po dana trebalo očekivati i konkretna rešenja.
Stefanović u razgovoru sa radnicima- Ministarstvo privrede trebalo bi sada da uputi predlog Vladi Srbije i nakon toga, u sadejstvu sa Ministarstvom finansija, trebalo bi da taj posao bude okončan u pravnom smislu i da se sa konkretnim predlogom izađe pred Vladu Srbije - objašnjava Stefanović.
Predstavnica radnika “Građevinara” Violeta Milić kaže da se nakon sastanka prvi put ne oseća kao "građanin drugog reda".
- Nakon sastanka smo prvi put osetili da država misli na građane Niša. 650 radnika “Građevinara” očekuje isplatu zaostalih zarada. Nadamo se da će do Nove godine biti donet Zakon o zaštiti radnika, da se isplate zarade i da se imovina ne prodaje u bescenje - kaže Milić.
Bivši radnik “EI televizije” Žarko Đorđević kaže da je posle sastanka u Beogradu, konačno sve jasno.
- Do sada je bilo podeljenih mišljenja. Međutim, ljudi u Ministarstvu privrede sada su uvažili naše presude, izvršne i pravosnažne. Uvažili su odluku suda iz Strazbura i rekli su da imamo prava na lične dohotke, samo država treba da nađe model to da isplati - priča Đorđević.
Niški radnici potražuju od 22 do 49 plata, a prema podacima Agencije za privatizaciju čak 34 milijarde dinara iznose potraživanja svih bivših radnika društvenih preduzeća u Srbiji.
Komentari
Poslednji komentari
slavoljub mitrovic
21:43 // 2. 12. 2016.
licni dohodci u pirotu nisu isplacivani tri godine i nakon toga firme propale i prodate privatnicima u bez cenje a radnici vec 10 godina smo na ulici i nemamo nikakva primanja trba drzava da misli i na te radnike koji su ostali bez posla koji smo preko 50 god i da nam daju neki dinar koji smo prijavljeni na biro a sta da radimo sas 30 god radni stas ado penzije nam treba jos mnogo godina i dali ce
Nišliski Džeronimo
15:51 // 13. 10. 2013.
Gde su naše pare? Kod tajkuna svih pasmina. Šta je tajkun? Pljačkaš. Država (ako je država) mora da konfiskuje tajkunsku lopovinu i da je vrati pravim vlasnicima. Nama građanima. Tu su radničke pare.
hedonist
12:08 // 11. 10. 2013.
"pozitivni signali"!!! kako ovo nadrealno deluje,za one sa pilecim pamcenjem.nikako da se na tom semaforu upali zeleno svetlo!
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.