Savremenim softverom do efikasnije administracije i upravljanja imovinom u Nišu
Uštedu u budžetu, ali i pouzdaniju, odgovorniju i otvoreniju administraciju trebalo bi uskoro da dobiju Nišlije, s obzirom na to da je ovaj grad u saradnji sa Ćuprijom dobio projekat “Efikasno i efektivno upravljanje imovinom kroz uvođenje Geografskog informacionog sistema“.
Dva grada raspolažu velikim brojem nepokretnosti, navode u Gradskoj upravi, ali nemaju precizne i pravno relevantne podatke o njima. Tako se susreću sa neregistrovanom i neklasifikovanom imovinom, iracionalnom upotrebom prostora i predmeta, manjim cenama zakupa, nedostatkom organizacije i stručnih kadrova, te netransparentnim i nefunkcionalnim radom lokalne administracije.
Cilj projekta je stvaranje uslova za unapređenje upravljanje imovinom kroz popis i legalizaciju javne imovine u Nišu i Ćupriji i povećanje transparentnosti rada javne administracije, uvođenjem i razvojem Geografskog informacionog sistema i kreiranjem aplikacije za GIS. Na ovaj nači javna uprava biće bliža građanima i privredi - kažu u Gradskoj upravi.
U sklopu projekta Niš i Ćuprija će formirati baze podataka i razviti geografske informacione sisteme (GIS), u koje će biti ubačeni razni podaci o imovini. Radnici lokalnih samouprava će se obučavati za rad u ovim sistemima, a kada sve bude gotovo u podatke će imati uvid službe, ali i građani, te potencijalni investitori.
Korišćenje ovakvog modela za upravljanje imovinom u vlasništvu Niša i Ćuprije znači jačanje administrativnih kapaciteta i efikasnije upravljanje imovinom, povećanje prihoda, bolju kontrolu troškova, uspešnije upravljanje rizicima i adekvatno održavanje imovine - rekli su u Upravi.
Inače, geografski informacioni sistemi rasprostranjeni su po Evropi i služe za najrazličitije svrhe. Oni građanima omogućavaju da precizne informacije o pojedinostima za željenu lokaciju ili objekat dobiju jednim "klikom", kao i da bez odlaska u Upravu dobiju informacije o tome šta se može graditi gde.
Komentari
Poslednji komentari
Boki
01:53 // 23. 1. 2019.
Dok 1980. godište ne ode u penziju, u Srbiji od informatičke pismenosti nema ništa. O nečem više, nema ni govora. Tačka.
Mara
20:30 // 22. 1. 2019.
Sve imamo samo nam još to fali
Smuk
18:25 // 22. 1. 2019.
Samo još da nauče da " rukuju" softverom mada im "odokativno" mnogo bolje ide !
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.