Plate funkcionera u Prokuplju iznad proseka, svi prijavili netačne podatke Agenciji
Prokupački funkcioneri i predstavnici lokalne vlasti primaju u proseku za 20.000 do 30.000 dinara veću platu od republičkog proseka, a prednjače gradonačelnik Prokuplja Miroslav Antović i predsednik Skupštine Dejan Lazić sa 139.228, odnosno 122.193 dinara, znatno više od proseka Prokupčana, a koji iznosi 77.822 dinara i to je po zvaničnoj statistici najveći prosek u Toplici.
Sa platom koja je gotovo tri puta veća od minimalca koju prima najveći broj građana Prokuplja, prema podacima Agencije za borbu protiv korupcije, funkcioneri Gradske uprave u Prokuplju spadaju u siromašnije stanovnike jer gotovo da niko nema iole skuplji automobil, kuću ili stan, a oni koji su prijavili - uglavnom su prijavili po 20-ak godina stare automobile.
Ipak, ono što je zajedničko za sve prokupačke funkcionere ”osim što jedva sastavljaju kraj sa krajem” i dele sudbinu građana, su netačni podaci koje su poslali Agenciji, bar kada su u pitanju primanja koja su lako proverljiva, a koja su svi dostavili u manjem iznosu od realnih. Razlika u realnim primanjima i podataka dostavljenih agenciji; Foto: Lj. M.
Osim toga, većina postavljenih funkcionera nije prijavilo i imovinu i primanja Agenciji za borbu protiv korupcije jer tvrde da nemaju zakonsku obavezu, a i oni koji su to uradili, nisu uneli tačne podatke, smanjivši svoja primanja i to od 10.000 pa čak do 50.000 dinara.
Prijavili plate znatno niže od zvaničnih primanja
Najveća primanja u Gradskoj upravi Prokuplja, prema zvaničnim podacima koje je dostavilo Odeljenje za budžet i finansije, ima Miroslav Antović, gradonačelnik Prokuplja sa mesečnim primanjima od 139.228 u neto, odnosno 195.047 dinara u bruto iznosu.
Podatak koji je Antović marta ove godine dostavio Agenciji za borbu protiv korupcije i onaj koji je dostavila nadležna gradska služba ne slaže se u visini primanja, jer je Antović prijavio Agenciji 120.000, što je 20.000 manje od realnih primanja.
Ni njegov zamenik Marko Kostadinović nije prijavio tačna primanja u Agenciji pa je, umesto 122.193, koliko realno prima, sredinom februara ove godine prijavio 115.000 dinara.
Načelnica Gradske uprave Nevena Jović je poslednju prijavu Agenciji dostavila krajem 2020. godine i po toj prijavi mesečna primanja su joj 81.781, iako je njena zvanična plata 112.801 dinara. I njen zamenik Uglješa Kostić 2021. Agenciji je prijavio primanja od 79.865, a sadašnja plata mu je 109.276 dinara.
Pomoćnici gradonačelnika Milan Đorđević i Filip Jovanović primanja od po 109.276 dinara u neto iznosu - nisu prijavili Agenciji.
Rekorder u netačnoj prijavi realne plate i onoga što je dostavio Agenciji je predsednik Skupštine Dejan Lazić koji je 30. januara ove godine prijavio primanja od 73.000 dinara, iako je njegova plata u rangu plate zamenika gradonačelnika i prima neto 122.193 dinara mesečno.
Ni njegov zamenik Ivica Spasić nije poslao tačan podatak Agenciji pa je, umesto 112.692, prijavio 90.000 dinara.
Tanja Đorđević, sekretar Skupštine je krajem januara ove godine Agenciji prijavila platu od 85.000 dinara, a prema zvaničnim podacima mesečno prihoduje 103.988 dinara, dok njen zamenik Dragan Vuksanović primanja od 100.816 dinara nije prijavio Agenciji za borbu protiv korupcije.
Od 9 članova gradskog veća, njih 7 prima istu platu u iznosu od 112.692 dinara, dok su dva većnika na 30% od plate i prihoduju od Grada po 33.807 dinara u neto iznosu.
Najmanju platu u Gradskoj upravi primaju u Javnom pravobranišatvu, pa tako pravobranilac Jovana Perović ima 112.692 dinara, dok dva njena zamenika Milana Pavlovski i Saša Anđelković prihoduju po 103.988 dinara u neto iznosu mesečno.
Komentari
Poslednji komentari
Država lopova - Srbija - korupcija
09:14 // 31. 10. 2024.
Nisu problem njihove plate, već njihove malverzacije sa ugovaranjem poslova osiguranja, nabavke kancelariskih materijala, održavanja i nabavke vozila, i asfaltiranje ulica, subvencije, građevinski poslovi i sve gde se ugrađuju ljudi koji vode grad. Čista pljačka države što je kod nas shvaćeno kao da je to tuđa država i tuđe pare. U ozbiljnim državama se za to ide u zatvor i padaju vlade.
Beogradjanin
16:06 // 30. 10. 2024.
A sta kaze poslanik, pa on je olicenje SnS postenja i sve radi transparentno. Secate se za stanove, pa dnevnice za nepostojece putne troskove od Pk do Bg, asvalt do tastine kuce. Hoce li sada da resi to sa badzom?
Doktor Dulitl
18:23 // 30. 10. 2024.
Resio bi kad bi smeo,valjda je svima jasno ko je u stvari glavni badza Prokuplja,badza iz senke,vidite da se on ne plasi ni agencije za borbu protiv korupcije,krsi zakon gde god stigne,sad jos lazira i svoju platu.U stvari predsednik skupstine je mozda greskom prijavio platu vozaca saniteta..Mozda mu je DR rekao da je i to funkcija.Dobro mi i postojimo kao grad sa ovakvim neznalicama.
Joksa
16:03 // 30. 10. 2024.
Nisu ovde svi obuhvaceni,tu je jos i nacelnik okruga,direktor TO,svi oni treba da rade na promovisanje grada, zato su placeni,a oni prstom ne micu.Rekao predsednik da svi oni koji ne rade u sluzbi naroda treba da odu pa mu ovom prilikom porucujem da pocne sa cistkom od Prokuplja.Nije ni cudo sto odose mladi iz grada.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.