Književno veče u Sinagogi
U sredu, 14. novembra, od 19h u galeriji Sinagoga, biće održano književno veče pod nazivom "Koncert za tetoviranu jesen".
Veče će biti posvećeno odabranim stihovima srpskih pesnika, među kojima su Crnjanski, Dučić, Rakić, Drainac, Dis, Antić, Bećković, Desanka Maksimović, Gordana Todorović, Ljubica Miletić i drugi.
Ovaj književno-glumački program pratiće i klasične kompozicije, šansone i balade koje će izvesti studenti Muzičke akademije.
"Koncert za tetoviranu jesen" organizuju Studentski kulturni centar u saradnji sa Gimnazijom "Stevan Sremac".
Učestvuju:
Teodora Pučko, Anđela Antić, Teodora Pejčić, Milijana Martinović, Tamara Stanojević, Jana Jovanović, Sara Mitić, Tina Milojić, Miloš Vojnović, Gradimir Ranđelović, Dimitrije Đorđević, Pavle Lekić, Petar Radović, Žarko Božanić, Mladen Ilić i Igor Bogojević
Muzika:
Zorana Lazarević, Đorđe Jović, Miomir Radosavljević, grupa "Varošani", flautistkin ja Marija Petrović i gudački kvartet
Program vodi: Tatjana Đukić
Komentari
Poslednji komentari
Nišliski Džeronimo
18:56 // 13. 11. 2012.
Nekim od ovih književnika, zbog njihove ideologije, nije mesto u sinagogi. Neki su bili poštovaoci nacizma, a neki su bili ili su danas nacionalisti. Naravno, njihova ideološka opredeljenost ne umanjuje estetsku vrednost njihovog dela.
Krajem XIX veka u Nišu je živelo nešto više od 1000 Jevreja. Za vreme II s. r. nacisti koriste nišku sinagogu kao magacin. Posle II s. r. skoro niko od Jevreja koji su živeli u Nišu nije se vratio iz koncentracionih logora. Sinagogu je, do odlaska u Izrael 1948. godine, održavao i o njoj se brinuo Majo Mevorah. Posle toga sinagoga je zatvorena, a sada je adaptirana kao galerijski prostor (sic.). Nije primereno da se u ovom prostoru odaje bilo kakva počast nacionalističko-desničarski orijentisanim stvaraocima.
nemanja ilic
13:08 // 14. 11. 2012.
Kako ovo mozes uospte da napises? Koji su to pisci bili postovaoci nacizma?!! OBJAVITE MI KOMENTAR!!
Nišliski Džeronimo
22:30 // 14. 11. 2012.
Malo truda - sve biografije su dostupne u raznim istorijama književnosti u književno-teorijskim studijama i dokumentima, kao i na net-u.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.