Objavljen trejler za nemački film snimljen na jugu Srbije
Na sajtu Vimeo.com prvim oficijalnim trejlerom predstavljen je nemački dokumentarni film “Lost In Transition” (Izgubljeni u tranziciji) koji je sniman u Vranju, Beogradu, Bujanovcu i Bosilegradu u decembru prošle godine.
Nakon 2 dana od objavljivanja, ima više od 1.000 pregleda i privukao je pažnju korisnika društvenih mreža.
Autori filma, koji je privatni projekat i nije finansijski podržan ni od jedne organizacije, su nemački novinar Hauke Heuer, profesionalni fotografi Martin Forster i Rene Plaul i novinarka Sanja Petrov.
Producent filma smatra da nemački i zapadno-evropski mediji često ne obraćaju pažnju i zaboravljaju na dešavanja u Srbiji i da je generalni razvitak Balkanskih zemalja važan za čitav region i stabilnost EU.
Kada neko iz zapadne Evrope snima dokumentarni film o Srbiji, fokus je uvek na rat, devedesete i posledice. To je u redu, ali sam želeo da napravim portret u kontekstu sadašnjice iz perspektive novinarke koja je tada bila dete - rekao je producent Hauke Heuer.
Ekipa filma je 2 nedelje obilazila Srbiju i pravila portrete svedoka odložene tranzicije kako bi opisala trenutnu situaciju u Srbiji koja se suočava sa sistemskom korupcijom, visokom stopom nezaposlenosti, lošom privatizacijom, nedostatkom tolerancije, pokušavajući da nađe odgovor na pitanje: Da li su ljudi u Srbiji nakon svih ovih godina igubljeni u tranziciji, da li su izgubili veru u promene ili još uvek imaju snage da zajedno reše ove probleme?
Tokom snimanja je pokrenuta i internet stranica na kojoj se nalaze kratke priče o protagonistima, kao I fotografije nastale prilikom boravka ekipe u Srbiji.
Film je multi-jezički, intervjui su rađeni na srpskom, engleskom i nemačkom jeziku, dok je naracija, zbog prirode filma i nastojanja da bude prikazan i u zapadnoj Evropi, na engleskom.
Komentari
Poslednji komentari
vladimir
16:22 // 18. 2. 2015.
Pa link na filmu nema veze sa srbijom
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.