„Davati je božanski, a primati ljudski” bio je slogan humanitarnog koncerta održanog u Domu Vojske koji je organizovao Rotarakt kluba Niš uz podršku grada i Studentskog kulturnog centra kako bi se prikupila sredstva za prvi semester studiranja Aleksandre Stojković na muzičkoj akademiji u Gracu.
U punoj sali Doma Vojske gradski većnik Srđan Aleksić je pozdravio sve prisutne, a koncert je otvorila flautiskinja Anđela Bratić uz pratnju gudačkog kvarteta „Krin“.
Posle nje je nastupio pobednik serijala „Ja imam talenat“ Nikola Peković sa gudačkim kvintetom „Chao Chao“.
Ansambl „Groš“ je prekinu seriju klasične muzike pesmom „Someone like you“ popularne britanske pevačice Adel.
Posetioci su zatim uživali u pesmi „Zajdi Zajdi“ u interpretaciji Dejana Najdanovića.
Oliver Katić se publici predstavio pesmom „Let’s stick together“.
Najveći aplauz dobili su mladi momci niškog benda „Jazzbooka“ koji su zatvorili koncert obradom pesme „Don’t hold back“.
Ovaj koncert je samo jedan u nizu humanitarnih akcija Rotarakt kluba Niš.
Oni su pomagali školi „14. Oktobar“, udruženju MNRO u Nišu, a Tatjana Tasić, predsednica kluba, najavljuje i osnivanje fonda za mlade umetnike našeg grada.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Fina inicijativa; ali ima i par potpitanja:
1) humanitarni aspekt – koji su kriterijumi kojima ovakve organizacije definisu ko su moguci primaoci pomoci? Gde se mogu procitati kriterijumi, nacin aplikacije za dodelu pomoci?
2) sta znaci pomoc Grada i SKC-a? Novcana? Koliko?
3) Koliko para je sakupljeno od prodaje karata? Da li su svi izvodjaci i tehnicka podrska (svetlo, zvuk…) radili za dz? Ako jesu, lepo. Ako nisu, upitna je finansijska dobit.
4) Sta je zapravo uradio Rotarakt? Ulozio koliko novca u organizaciju?
Ukoliko je Rotarakt samo procesuirao trosenje budzetskih para, onda je ova humanitarna prica zapravo samo manipulacija.