Studenti umetnosti iz čitavog sveta izučavali tradiciju Leskovca
Letnja umetnička škola koju već 18 godina širom Srbije organizuje Univerzitet umetnosti u Beogradu, ove godine studente iz Srbije i desetak zemalja sveta, dovela je u Leskovac.
U prethodnih 7 dana, pedesetak studenata umetnosti iz Kine, Pakistana, Portugalije, Slovačke, Srbije, Makedonije, Crne Gore, Poljske, kroz više interaktivnih radionica, upoznalo se sa tradicijom i istorijom Leskovca.
Prema rečima studentkinje Lio Na iz Kine, u Leskovcu je upoznala divne ljude, naučili su mnogo o gradu i svakako bi, kaže, želela da dođe ponovo.
Naučili smo mnogo toga, družili smo se međusobno, ali smo upoznali i lokalno stanovništvo. Ljudi su ovde veoma druželjubivi i dragi. Mnogo lepih uspomena i trenutaka poneću iz Leskovca - kaže Lio Na.
I studenti iz Srbije puni su utisaka, naročito što su neki od njih prvi put u Leskovcu. Kako kaže studentkinja Jana Marinović, osim što su se bolje upoznali sa drugim kulturama gostiju iz sveta i regiona, na drugačiji način su se upoznali i sa istorijom Leskovca. Deo radova prikazan sinoć u LKC-u, foto: B. Antić
Drugačije je kada o istoriji grada nešto pročitate, a potpuno drugačije kada ga posetite i upoznate se sa njim kroz priču meštana i obilaženjem lokaliteta. Iako je dosta nas bilo iz Srbije, moram reći da smo dosta toga novog naučili o Leskovcu - priča Marinovićeva.
Radionice su vodili profesori sa Univerziteta umetnosti u Beogradu Milena Dragićević Šešić, Jovana Karaulić, Svetlana Volić, Biljana Branković, Mirjana Milakić i Branka Popović. Studenti su, osim Leskovca i institucija kulture u ovog gradu, posetili Vučje, lokalitet Caričin grad, prošetali do Hisara i posetili muzej u Strojkovcu.
Inače, Letnja umetnička škola, u proteklih 18 godina, obišla je Srbiju od Novog Pazara do Subotice, održano je preko 70 radionica, a sa istorijom i tradiicijom gradova naše zemlje upoznalo se više od 700 studenata iz 24 države.
Komentari
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.