Dežurali na izborima, a bez dnevnica i posle 2 meseca - u GIK-u kažu problem zapisnici
Više od 2 meseca je prošlo od poslednjih izbora u Srbiji. Glasalo se za republički, gradski i opštinske parlamente, bilo je puno kontrolora, a neki od njih koji su se javili Južnim vestima kažu da još nisu dobili obećane dnevnice. Predsednica Gradske izborne komisije u Nišu Ljiljana Berić kaže da je novac na računu, ali da su problem zapisnici o prisutnosti koji zbog lošeg vođenja usporavaju isplate.
2.500 dinara za predsednika i njegovog zamenika i po 1.500 za člana biračkog odbora i njegovog zamenika - toliko bi trebalo da dobiju oni koji su na biračkim mestima “čuvali” kutije i kontrolisali izborni proces 21. juna.
Međutim, novac nije stigao do svih.
Nakon dva i po meseca još uvek nije krenula isplata. Iz Gradske izborne komisije se niko ne javlja na telefon. Na telefon izborne komisije u Beogradu nemaju šta da kažu niti znaju kome da se obratimo! Uredno je iz svake stranke uzet žiro racun građana na koji bi trebalo da se uplati novac, a sad kad se pozove stranka kažu ne zavisi od njih vec od "vrha" - piše jedna čitateljka.
Novinarima Južnih vesti odgovori nisu stigli iz Beograda, iz Republičke izborne komisije, ali se predsednica Gradske izborne komisije Ljiljana Berić javila na telefon i to sa odmora.
Ona kaže da GIK delimično ima veze sa isplatama i to samo za kontrolore lista koje nisu učestvovale i na republičkim izborima.
Tvrdi da je novac u kasi i da se isplaćuje sukcesivno, ali da ide sporo zbog loših zapisnika.
Sredstva iz RIK-a su na podračunu Gradske uprave sa kojeg se to isplaćuje, a sredstva Gradske izborne komisije su takođe na računu. Zbog neurednih spiskova sve malo duže traje. I dobro je da se oni kojima nije isplaćeno samo jave u kancelariju broj 12, u Gradskoj upravi - kaže Berićeva.
Pojašnjava da su se javila dva problema - neuredni računi i neuredni zapisnici o prisutnosti. Procedura je takva da se ljudi jave da nisu dobili dnevnicu, pa se onda zove predsednik Biračkog odbora koji svojim potpisom i potvrđuje da su oni dežurali ili ne.
Podsetimo, izbori su održani 21. juna, a u Nišu je na listi za lokalni parlament bilo 16 partija, stranaka, koalicija i grupa građana.
Komentari
Poslednji komentari
Ouzo
22:28 // 7. 9. 2020.
Citateljka, pripadnica vladajuce koalicije, nasla da se zali JV ???
Ovi sto joj dali mogucnost za drezdi pored kutija je zavrnuli ,pa kuka !
Ako ti je,opet idi da im dezuras, sakupljas kapilarne glasove, al mitinga i otvaranja robovlasnickih fabrika nema ! Ende !
Brzo ce ti Bericka da pare, prosto se sekira !
Mara
20:51 // 7. 9. 2020.
Nije tačno.Markicu imaš i previše odrekne se tih 2.500 koje navodno nisi dobio
Деутеријум
18:07 // 7. 9. 2020.
Неуредни записници, а избори на тим бирсачким местима регуларни???? Како је то могуће????
Predsednik
09:44 // 9. 9. 2020.
Neuredni zato sto je falila jedna politicka stranka na zapusniku tj na mestu gde su trebali njeni predstavnici koji su dezurali da se potpisu. To je propust onih koji su stampali te zapisnike o prisutnosti koje popunjavaju oni koji dezuraju na izborima. I to nema veze sa regularnim izborima
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.