PSG Niš: Izmeniti Zakon i tretirati saobraćajne nesreće kao krivično delo
To što je policija napisala 1.700 saobraćajnih prekršaja u Nišu može se tretirati kao kazna građana zbog protesta, smatra poverenik Pokreta slobodnih građana za grad Niš Predrag Jovović, osvrnuvši se na saobraćajnu nesreću na Bulevaru Medijana i sastanak Saveta za bezbednost saobraćaja Grada Niša nakon nje. Jovović kaže da suštinski neće ništa rešiti dok se ne izmeni Zakon, a saobraćajne nesreće ne počnu da se tretiraju kao krivično delo.
Nišlijama je, kaže Jovović, pored ugrožene egzistencije, ugrožena i bezbednost, a lokalna vlast ništa nije uradila kako bi poboljšala bezbednost sugrađana.
Nerasvetljeni slučajevi paljenja automobila, nesreće sa tragičnim ishodom na pružnim prelazima i saobraćajnim putevima, nažalost je sve učestalije. Usvojili su strategiju za bezbednost u saobraćaju 2018. godine, platili je oko 3 miliona dinara našim parama, iz budžeta Grada, pompezno je najavili i rekli da je cilj usvajanja ove strategije smanjenje broja stradalih u saobraćajnim nezgodama, međutim, od svega toga ostala je samo mrtvo slovo na papiru - smatra Jovović.
Pokret slobodnih građana zahteva, ističe on, zahteva da se izmeni Zakon i da se saobraćajne nesreće tretiraju kao krivično delo.
To što je policija napisala 1700 saobraćajnih prekršaja u Nišu zbog toga što im fali evropski obrazac ili nisu uključili dnevno svetlo, može se tretirati kao kazna građana zbog protesta, suštinski ništa neće rešitii, sve dok se ne izmeni zakon i dok se bahati vozači ne kažnjavaju adekvatnom kaznom"- ističe Jovović.
Osvrnuvši se na na nesreću u kojoj su stradali 12-godišnje dete i 48-godišnjak, Jovović pita zašto je morala da dođe do toga da bi se sastao Savet za bezbednost saobraćaja Grada Niša, gde je zaključeno da se u Knjaževačkoj ulici postave razdelna ostrva po sredini kolovoza i zaštitne ograde na nekoliko lokacija u gradu.
Šta se čekalo do sada - pita Jovović.
Podsetimo, saobraćajna nesreća koja je izazvala veliku uznemirenost javnosti dogodila se 4. januara na Bulevaru Medijana u Nišu, a nakon nesreće, u roku od 10 dana Niš je 3 puta posetio ministar policije Aleksandar Vulin.
Na četvrtom protestu povodom te tragedije i Nišlije su tražile promenu postojećeg Zakona.
Komentari
Poslednji komentari
zika
13:33 // 20. 1. 2021.
Nema šta da se menja , svaka saobraćajna nesreća sa teškim telesnim povredama se tretira kao krivično delo (teško delo protiv bezbednosti u saobraćaju )! Treba samo pooštriti kazne za bahatu vožnju i sve nesreće tako nastale ne tretirati kao da su učinjene iz nehata .
Bruno
18:43 // 19. 1. 2021.
@Fox m. Dovoljna je i manja brzina, a to se dešavalo, da obore pešaka ili biciklistu i glavom da udari u ivičnjak. Tu je razlika.
dzejsi_dejton
15:57 // 19. 1. 2021.
Не треба мењати законе, него их примењивати једнако на свима. Пооштрење закона доноси штету обичним људима, који већ сносе одговорност. Људи који "имају некога да им то среди" не одговарају колико год да су закони строги.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.