Menja se radno vreme pojedinih objekata niškog Narodnog muzeja
Jedan od najposećenijih objekata niškog Narodnog muzeja Ćele-kula će, prema najavama, od 7. avgusta biti otvorena za posetioce i ponedeljkom, od 10 do 15 sati. Od 1. avgusta se menja i radno vreme Arheološke sale, a posetioci mogu da obiđu i lokalitet Medijana, koji je zimi inače zatvoren za posetioce.
Iako je kustos Narodnog muzeja Željko Anđelković poslao informacije o tome da se menja radno vreme, na pitanje novinara kada su objekti bili otvoreni ranije, on je rekao da sve ima na sajtu.
Samo se produžava radno vreme Arheološke sale i Ćele-kula će raditi tokom sezone ponedeljkom. Ako zovete da pitate onda bi trebalo da imate informacije, sve imate na sajtu - kaže Anđelković.
Međutim, na sajtu je trenutno dostupno samo izmenjeno radno vreme objekata, tako da se ne zna šta se tačno menja, jer nema informacija o tome kako su objekti ranije radili.
Radno vreme objekata
Arheološka sala Narodnog muzeja, u kojoj posetioci mogu da vide “arheološko blago Niša od neolita do srednjeg veka”, biće otvorena od utorka do petka u periodu od 12 do 20 sati, a vikendom od 10 do 15 sati.
Oni koji ubuduće budu hteli da vide jedinstven spomenik u svetu sačinjen od lobanja, mogu da obiđu Ćele-kulu, koja će od 7. avgusta raditi i ponedeljkom od 10 do 15 sati. Od utorka do petka će ovaj objekat biti otvoren za posetioce od 9 do 19 sati, a vikendom od 9 do 17.
Arheološki lokalitet Medijana u kome zainteresovani mogu da vide mozaike, otvoren je od 2. juna, a radiće uobičajeno - od utorka do petka od 10 do 16 sati i vikendom od 10 do 15 sati.
U Galeriji “Sinagoga” se može videti “Otvorena riznica muzeja”, a ovu postavku svi zainteresovani mogu da posete od utorka do petka u periodu od 12 do 18 sati, a vikendom ovaj objekat radi od 10 do 15 sati.
Oni koji bi više da čuju o logoru i tome kakav je bio život u njemu, mogu da posete niški Logor “12. februar” koji je otvoren za obilaske od utorka do petka od 9 do 16 sati, a vikendom od 10 do 15.
Cene ulaznica u sve pomenute objekte Narodnog muzeja se kreću od 200 dinara, a sa popustom mogu da se kupe i za 130 dinara.
Komentari
Poslednji komentari
Историчар (Завод за заштиту споменика)
08:35 // 1. 8. 2017.
Занимљиви злонамерни коментари. Стручна јавност, као и запослени у Музеју, осећају квалитативне промене - али ПРОМЕНЕ СУ УВЕК БОЛНЕ !
Pera
08:24 // 1. 8. 2017.
Ovo su baš velike i krupne promene u radu ove ustanove. Baš su uložili veliki napor da ovo ostvare. Mogu kao atrakciju grada Niša i da pokazuju konjske zaprege koje prolaze kroz centar grada. Da se čude stranci, jer se to zove atrakcija!
Опрезно!
21:06 // 31. 7. 2017.
Немој се прерадите. Толико сте вредни и продуктивни у свету науке и културе ...
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.