Niko nije nadležan za deo Radničke ulice kod vranjske Železničke stanice
Za problem sakupljanja vode kod Železničke stanice u Vranju, a koji je trebao da bude rešen nakon rekonstrukcije Radničke ulice, niko nije nadležan, a zbog dugogodišnjeg problema i novih bara ispred stanice, opet je za pešake neprohodan isti deo puta, kao i ranijih godina. Iako je novinarima Južnih vesti iz vranjskih preduzeća rečeno da je taj deo puta kod Železničke stanice nadležnost Puteva Srbije, iz tog preduzeća ih demantuju.
Godinama unazad vozači su primorani da voze trotoarom, a za pešake je deo Radničke ulice neprohodan zbog sakupljanja vode ispred Železničke stanice. Prošle godine završena je kompletna rekonstrukcija ove ulice, ugrađena je pumpa koja odvodi vodu, ali problem je ponovo tu.
Dok direktor Javnog preduzeća Urbanizam i izgradnja Branimir Stojaničić kaže da rešavanje problema nije u njihovoj nadležnosti jer je to regionalni put, a gradski većnik Dejan Stanojević pojašnjava da se nad tom ulicom “sudaraju” nadležnosti Grada i Puteva Srbije, ali da je taj deo nadležnost Puteva Srbije, iz ovog preduzeća to negiraju.
Ulica “Radnička” u Vranju nije deo nijednog državnog puta, te nije u nadležnosti našeg preduzeća - navode iz Puteva Srbije.
Kako je Stojančić izjavio, iz Vodovoda su mu rekli da je problem u pumpama koje treba da ispumpavaju vodu iz te bare, a sa druge strane direktor Vodovoda Goran Đorđević rekao je za Južne vesti da oni nisu dobili nikakav nalog za uklanjanje kvara od upravljača puta i bilo kakva intervencija je nezakonska, ako to upravljač puta ne naloži nekom subjektu. Vodovod je, kako je rekao Đorđević, samo po ugovoru o izvođenju instalirao taj sistem i on je po prijemu prešao na staranje tadašnjoj Direkciji za izgradnju.
Rekonstrukcija Radničke ulice najavljivana je još 2016. godine i tada je najveći problem bio slivanje vode i odvodni kanal koji je bio zapušen. Prošle godine završena je kompletna rekonstrukcija, od nadvožnjaka do Železničke stanice, a izgrađeno je i preko 400 m atmosferske kanalizacije. Ministarstvo privrede i Grad Vranje finansirali su rekonstrukciju sa 37 miliona dinara.
Komentari
Poslednji komentari
Valjevo
09:07 // 25. 12. 2019.
Ne znaju ko je nadlezan? Pa ko je bio nadlezan kada se radila "rekonstrukcija"???
dr Desa
22:20 // 24. 12. 2019.
Živim tu 34 godine i stvarno je u poslednjih 12godina loše da lošije ne može biti.Pumpa radi samo kad dolazi neko od glavonja ili je povremeno uključe ,najverovatnije da ne zarđa.
Sramota je za Naš grad i vlast, ovu i prethodne ,da im sva okolna sela plivaju u kaljuzi,da bi došli do posla,škole ili lekara.Nikada niko nije mario za nas koji živimo preko puta BARE.Ali valjda je taj put ,put ka Vama
M Jay
21:53 // 24. 12. 2019.
Ali problem s nadležnošću nije bio problem pre masnog ulaganja ...
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.