
Bez mnogo problema, u utakmici gde su, osim na startu, sve vreme vodile, rukometašice niške Naise slavile su rezultatom 33:28 (18:11) protiv ekipe Vrbasa u drugom kolu Superlige. Ovo je bila i dobra uvertira pred revanš drugog kola EHF kupa koje Nišlijke igraju u subotu 17. oktobra protiv skopskog Čaira.
Osim tokom prva tri minuta, kada je rezultat bio izjednačen, Naisa je u meču u „Čairu“ sve vreme vodila protiv Vrbasa, ekipe koja je pretprela drugi poraz u sezoni. Nišlijke su u 12. minutu imale prednost od 8:3, ali su se gošće približile na gol zaostatka (8:7) u 16. minutu. Usledila je serija 5:0 niških igračica, a do kraja prvog dela igre uvećavale su prednost do 18:11.
U 37. minutu domaće rukometašice su imale plus 10 (23:13) i bilo je jasno da će bodovi ostati u Nišu. Čuvale su igračice Naise prednost, šansu su dobile i one sa manjom minutažom. Na kraju je domaća ekipa slavila sa 33:28.
U narednom kolu niška ekipa igra protiv Mladosti u Novoj Pazovi, a taj meč je zakazan za petak, 23. oktobar od 18 sati.
Pre toga, u subotu 17. oktobra Nišlijke igraju revanš drugog kola EHF kupa protiv Čaira iz Severne Makedonije. Naisa je u prvom meču u Skoplju slavila sa 41:26.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Svaka čast