22:07, 28. 9. 2024.

Niški Radnički vodio, odbranio penal, pa remizirao sa Vojvodinom u Novom Sadu

jamkam, radnicki, foto jelena misic
Prvi gol u dresu Radničkog; foto: Jelena Mišić

U veoma uzbudljivom drugom poluvremenu gde su viđena dva preokreta, penal zbog nesporazuma golmana i igrača Vojvodine i odbranjeni penal golmana Radničkog, novosadska Vojvodina i Radnički iz Niša odigrali su nerešeno 3:3 (0:0) u 10. kolu Superlige. Ovo je prvi remi ekipe Nikole Drinčića koja sa 16 bodova zauzima peto mesto na tabeli elitnog ranga.

Radnički iz Niša imao je veliku šansu da iz Novog Sada dođe sa šestom pobedom, ali je upisao prvi remi u elitnom rangu.

Vojvodina je povela u 52. minutu golom Jusufa Bamidelea, bivšeg igrača ekipe sa "Čaira".

Nije trebalo gostima sa juga Srbije mnogo da izjednače, a potom i preokrenu rezultat. Posle dva data gola u prošlom kolu, Trivante Stjuart sa Jamajke postigao je pogodak u 57. minutu, a onda je Vanja Ilić bio siguran sa "bele tačke" u 61. minutu za vođstvo Radničkog od 2:1. Penalu je prethodio nesporazum između golmana Vojvodine Nikole Rosića i Seida Korača.

U 76. minutu Vojvodina je imala priliku da izjednači iz penala, ali je 20-godišnji golman Radničkog Dimitrije Stevanović odbranio udarac Serija.

Onda su usledila nova uzbuđenja - prvo je u 87. minutu igrač Vojvodine Marko Veličković doneo izjednačenje (2:2), a onda u 90. minutu Đorđe Crnomarković doneo novi preokret i vođstvo domaćih (3:2).

Bod Radničkom i remi (3:3) omogućio je Bazile Jamkam svojim prvim golom u dresu ekipe iz Niša.

Rezultat je bio realan, viđena je sjajna utakmica. Čestitam svima na sjajnoj utakmici. Kada sam postajao trener rekao sam da treba promeniti srpski fudbal - rekao je Nikola Drinčić, trener Radničkog.

Posle 10 kola Radnički ima 16 bodova i meč manje, a trenutno se nalazi na petom mestu na tabeli.

U narednom kolu Nišlije dočekuju OFK Beograd, trenutno drugoplasiranu ekipu elitnog ranga.