Piroćancu debitantski svetski rekord u kriket reprezentaciji Srbije
Sa 104 trčanja koje je ostvario u svom debitantskom meču u dresu Srbije, Adrijan Danbar postavio je novi svetski rekord, a o kolikom uspehu se radi, objašnjavaju u Kriket federaciji Srbije, govori to da je iza sebe ostavio jednu od najvećih legendi kriketa Rikija Pontinga iz Australije.
Kriket nije sport koji je popularan u Srbiji, ali jeste u Indiji, Australiji i drugim zemljama Komenvelta, kao i u Južnoafričkoj Republici, odakle je i rodom novopečeni srpski reprezentativac Adrijan Danbar.
On je sa svojom ženom, koja je rođena u Pirotu, ali je veći deo svog života provela u Kejptaunu, došao u prestonicu peglane kobasice, gde je odskora osnovao IT kompaniju, a slobodno vreme provodi igrajući kriket u Beogradu.
Kriket igra od 6. godine, a kaže da je ponosan na svoj uspeh i dodaje da nije bilo nimalo lako.
Protivnički bacači su bili veoma dobri, ali je jednostavno bio moj dan. Moje ime je u knjigama rekorda, nije mala stvar - kaže Danbar.
Pre dolaska u Srbiju i Pirot, Danbar se je godinama takmičio u svojoj rodnoj zemlji, a kako kaže, utoliko što Srbija ne spada u top timove poput Indije i Australije, uspeh je još veći. Danbar na meču na Krfu; foto: Adrijan Danbar
Osim reprezentacije, ovaj pirotski zet igra za klupskog šampiona Srbije u kriketu, ekipu Starog grada iz Beograda, a kaže da je dobro prihvaćen od strane kolega u reprezentaciji.
Osnovni uslovi u Srbiji su dobri za amaterski kriket, a sada sa međunarodnim statusom mogli bi da poboljšamo uslove i unapredimo infrastrukturu. Federacija radi na tome da se kriket omasovi - kaže Danbar.
Šta je Danbar učinio?
Kriket nije popularan u Srbiji i većina ljudi ne zna pravila igre, a predsednik Kriket federacije Srbije Haris Dajč objašnjava o kolikom je uspehu reč.
Danbar je rekord postavio na meču protiv Bugarske koji se oktobra odigrao na Krfu u Grčkoj u svom debitantskom meču i rekord se odnosi upravo na učinak u debitantskim mečevima.
Adrian je bio treći betsmen, onaj koji 11. udara (prva zamena, prim. aut) Uspeo je da naprav svetski rekord u ovom trenutku, sa 104 trčanja što je najbolji rezultat ikada na debitantskom meču, koji je bio i prvi meč Srbije - objašnjava Dajč.
Meć je odigran u T20 formatu, što je najpopularniji format, kaže Dajč, a mečevi traju do 3 sata, što nije mnogo, s obzirom da mečevi kriketa mogu da traju i po nekoliko dana. Kriket reprezentacija Srbije; foto: Andrijan Danbar
On igra na poziciji viket kipera koja je jedna od najzahtevnijih pozicija u kriketu, jer je on sve vreme utakmice u polučućećem položaju i skuplja loptice koje bacaju protivnički bacači - kaže Dajč.
Srbija je na ovom meču izgubila od Bugarske, ali je Danbar postavio rekord na koji su u Kriket Federaciji izuzetno ponosni.
On se nalazi recimo 3 mesta iznad Rikija Pontinga, koji je jedan od legendarnih Australijanaca i najboljih igrača kriketa ikada. To nije mala stvar - kaže Dajč.
Adrijanov rekord verifikovan je od strane Međunarodne kriket federacije, a on se trenutno nalazi u Južnoafričkoj Republici i očekuje nove mečeve u dresu reprezentacije Srbije.
Komentari
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.