
Nakon bojkota navijača u poslednjoj utakmici odigranoj na stadionu “Čair”, u Radničkom se nadaju da će dobrom partijom u subotu, 30. septembra od 17 sati protiv Spartaka, vratiti “mir u kuću”, te da će zadovoljni otići na pauzu, koja dolazi nakon toga. Sem povreda, niški superligaš ima problema i sa suspenzijama igrača, a odgovor na to ko će otputovati u Suboticu novinarima nije dat.
Iako se Slaviša Stojanović i Nemanja Aksentijević polako vraćaju na treninge, na njih šef struke Ivan Jević neće moći da računa protiv Spartaka. Kako u prošlom kolu, protiv Bačke, najbolji igrač niškog sastava Lazar Arsić nije bio u protokolu zbog, kako je Jević rekao, sankcija, logično pitanje bilo je da li je to rešeno i da li će napadač nastupiti. Ipak, odgovor na to pitanje novinari nisu dobili, jer je Jević kratko odgovorio da “ne bi da otkriva taktiku”.
Posle svega što se izdešavalo, atmosfera je u ovom trenutku zaista dobra. Pogledali smo se u oči, razgovarali smo, i prošle nedelje smo razgovarali, ali mnogo mi je drago što se rešila situacija sa ovim momcima koji su bili na razgovorima ove nedelje – ispričao je Jević.
Što se tiče protivnika, Spartak ima 2 boda, ali i utakmicu manje u odnosu na Radnički, pa se na tabeli nalazi na 6. poziciji, odmah ispod njih. Imaju samo jedan poraz i to minimalni, od Partizana, a najbolju partiju pružili su protiv Vojvodine, koju su deklasirali sa 5:0.
Spartak je dosta dobro ušao u prvenstvo, imaju jako dobrog trenera Aleksandra Veselinovića, koji je sklopio jedan dobar tim sa mladim igračima i koji za sada dosta dobro funkcioniše. Nas to ne treba da zanima, mi treba da gledamo sebe i šta mi želimo u toj utakmici, da napravimo strategiju kako ćemo izaći na utakmicu i da napravimo jedan povoljan rezultat za nas – rekao je Jević.
Duelom sa Spartakom, Radnički će otvoriti seriju teških utakmica, s obzirom na to da ih očekuju redom jaki protivnici: Voždovac, Vojvodina, Napredak i Crvena zvezda. Ipak, pre toga na programu je dvonedeljna pauza u Super ligi, zbog obaveza reprezentacije.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
uprava napolje
Na žalost, biće razbijeni…