Partizan, Real i košarka: Madriđani izjednačili protiv crno-belih, igraće se „majstorica“ u Madridu


Majice u kojima su igrači oba tima istrčali na teren

ANDREJ CUKIC/EPA-EFE/REX/Shutterstock
Majice u kojima su igrači oba tima istrčali na teren

Košarkaši Reala pobedili su u Beogradu ekipu Partizana sa 85:78 i izjednačili na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige.

Serija se sada vraća u Madrid, a odlučujuća peta utakmica igra se u sredu 10. maja i pobednik tog duela plasiraće se na završni turnir.

Večerašnji duel odigran je dan posle ubistva osmoro đaka i čuvara u beogradskoj školi „Vladislav Ribnikar“ i počeo je minutom ćutanja u znak sećanja na žrtve.

Madriđane je do pobede predvodio Valter Tavares sa 15 poena, dok je u beogradskom timu najbolji strelac bio Zek Ledej sa 25 poena.

Tišina umesto pesme

Pred početak utakmice, umesto himne, navijači su u tišini podigli šalove i cveće koje su potom bacili na teren, a Danilo Anđušić (Partizan) i Najdžel Vilijams-Gos (Real) su se kratkim porukama obratili navijačima u ime svojih timova.

Igrači oba tima su na teren izašli u crnim majicama na kojima je pisalo ime škole.

Tim crno-belih, kao i trener Željko Obradović dočekani su aplauzom prilikom izlaska na teren, ekipa Reala zvižducima, ali nije bilo uobičajene pesme i skandiranja.

Košarkaši Partizana igrali su u u crnim dresovima, a na grudima je ispisano ime osnovne škole „Vladislav Ribnikar“.

ruze

Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty

Pre utakmice, navijači su ispred Arene u tišini palili sveće i ostavljali cveće.

Osmoro dece i radnik obezbeđenja ubijeni su u sredu ujutro u oružanom napadu jednog učenika u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ u centru Beograda.

Navijači ispred Arene u Beogradu

BBC
Navijači ispred Arene u Beogradu

A na terenu, Madriđani su mnogo bolje počeli utakmicu i veoma brzo i lako stigli do dvocifrene prednosti.

U drugoj četvrtini su se crno-beli u značajnoj meri „probudili“ i zahvaljujući raspoloženom Zeku Ledeju vratili rezultatsku neizvesnost.

Uprkos naletima domaćina, Real je u drugom poluvremenu nastavio da održava prednost.

U poslednjem minutu Partizan se približio na dva poena zaostatka, ali je centar gostiju Valter Tavares otklonio sve dileme oko pobednika.


Pratite nas na Fejsbuku,
i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još 450 karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.