
Prva masovna sahrana, nakon krvave nedelje u kojoj je poginulo 310 ljudi, održava se u Šri Lanki na dan žalosti.
U zemlji je uvedeno vanredno stanje kako bi se sprečili dalji napadi, a poštovanje prema žrtvama građani su iskazali i tišinom koja je trajala tri minuta.
Vlada Šri Lanke je za napade okrivila lokalnu islamsku grupu Nešenel Tovhid Džamat (NTJ).
Policija je za sada privela 40 osoba koje su osumnjičene da su povezane sa napadima na crkve i hotele.
Masovna sahrana organizovana je u crkvi Svetog Sebastijana u Negombu, severno od Kolomba, koja je takođe napadnuta u nedelju.
Minut ćutanja je održan u 8 sati i 30 minuta, u trenutku kada je eksplodirala prva od šest bombi.
U znak žalosti zastave su spuštene na pola koplja, a ljudi su u tišini, pognutih glava odali poštu poginulima i povređenima.
Vanredno stanje je uvedeno kako bi policija i vojska mogle da ispituju osumnjičene bez sudskih naloga što su ovlašćenja koja su poslednji put korišćena tokom građanskog rata u zemlji.
Vlada je nakon napada blokirala pristup Fejsbuku, Vocapu i Instagramu.
NJT, grupa koja se našla na listi osumnjičenih za napade, do sada nije učestovala u velikim napadima, ali joj je prošle godine pripisana krivica za uništavanje budističkih statua.
Međutim, ni NTJ, ni bilo koja druga osumnjičena grupa, nisu priznale da su u nedelju izvršile bombaške napade.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0