Zločin: Amerikanka s dečkom ubila majku na odmoru, telo strpali u kofer


Heder Mek je puštena iz indonežanskog zatvora 2021. godine, a potom su je uhapsile američke vlasti

Getty Images
Heder Mek je puštena iz indonežanskog zatvora 2021. godine, a potom je uhapsšena po dolasku u Ameriku

Amerikanka Heder Mek, koja je pomogla dečku u ubistvu njene majke tokom odmora na Baliju 2014. godine, osuđena je na 26 godina zatvora.

Posle zločina, Heder i njen dečko su strpali telo ubijene žene u kofer i ostavili ga u prtljažniku taksija.

Heder Mek je prethodno osuđena u Indoneziji 2015. godine na deset godina zatvora, ali je puštena 2021. godine.

Potom je uhapšena po dolasku u Ameriku i optužena za zaveru zbog ubistva američke državljanke.

Dok je čekala presudu. Mek je poslednje dve godine bila u zatvoru u Čikagu.

Sudija Metju Keneli je osudio 28-godišnju Mek na 26 godina zatvora, ali joj je u kaznu uračunato i vreme u pritvoru, što znači da će iza rešetaka biti još 23 godine.

Heder Mek je sa tadašnjim dečkom Tomijem Šeferom ubila svoju majku, bogatu akademkinju Šilu fon Vize-Mak.

Par je navodno počinio ubistvo da bi mogli da koriste 1,5 miliona dolara iz fonda ove žene.

Tužioci su naveli da je Mek, koja je u vreme ubistva imala 18 godina i bila trudna, pokrila majci usta, a potom je Šefer udario činijom u glavu.

Majčino telo je kasnije pronađeno u koferu.

Posle ubistva u hotelu, Mek i Šefer su ostavili kofer sa njenim ostacima u prtljažniku taksija, naveli su tužioci.

Vozač je kasnije obavestio policiju, a par je potom pronađen u dugom hotelu na Baliju.

Prvobitno se Mek izjasnila da nije kriva, ali je promenila iskaz pošto su joj tužioci ponudili „dobar dogovor“.

Tokom izricanja presude, žrtvin brat, Bil Viz je zatražio od suda da izrekne maksimalnu moguću kaznu, tvrdeći da Mek nije pokazala kajanje zbog zločina.

„Da je na meni, Heder bi do kraja života bila iza rešetaka“, rekao je Viz.

Tomi Šefer ostaje u zatvoru u Indoneziji, navedeno je u presudi američkog suda.


Pratite nas na Fejsbuku,
i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.