Svi postovi političara su „vredan sadržaj“ koji treba „videti i čuti“, saopštio je Fejsbuk.
Kako navode, sve što političari „okače“ neće biti deo standardnih provera u cilju zaustavljanja širenja lažnih vesti i dezinformacija.
Iz Fejsbuka ističu da ne žele da budu sudije u političkim debatama i sprečavaju političare da dođu do birača.
Međutim, nije definisano ko sve u tom slučaju spada u kategoriju političara.
Potpredsednik odseka za komunikaciju Fejsbuka Nik Kleg – i bivši lider britanskih Liberalnih demokrata – održao je u utorak govor u Vašingtonu.
Kleg kaže da je Fejsbuk 2016. „napravio brojne greške“, dodavši da je Rusija preko njihove društvene mreže pokušala da se umeša u predsedničke izbore u Americi.
Zbog toga je, navodi, insistirao da kompanija preduzme nešto kako se to ne bi ponovilo.
Fejsbuk je za fektčeking – proveru činjenica iz objavljenog sadržaja – angažovao drugu kompaniju kako bi sa mreže uklonili lažne vesti, neosnovane tvrdnje i dezinformacije.
Ipak, Kleg kaže da će kompanija dozvoliti političarima da krše pravila kada je, na primer, reč o govoru mržnje, sve dok to ne predstavlja ozbiljan rizik po nekoga.
Međutim, oni koji planiraju da se reklamiraju na Fejsbuku će morati da poštuju sva pravila.
Nik je izjavio da je uloga Fejsbuka samo da „obezbedi teren, a ne da bude učesnik u političkoj debati“.
Na BBC pitanje ko se smatra za političara iz Fejsbuka navode da „ne postoje striktni parametri“.
Međutim, na primer, antiislamski aktivista Tomi Robinson i dalje ima zabranu, iako se u maju kandidovao na izborima za Evropski parlament, dodaju iz kompanije.
Kako navode, njemu je zabranjeno korišćenje Fejsbuka zbog pravila kompanije prema „opasnim organizacijama i pojedicima“ i ta zabrana će ostati na snazi.
Pratite nas na Fejsbuku i Tweets by bbcnasrpskom
. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0