Aplikacijom obaveštavaju roditelje da im deca nisu došla u školu

autor: J.A.
OS Desanka Maksimovic
Roditelji dobiju SMS poruku kad im dete ne dođe u školu; foto: OŠ "Desanka Maksimović"

Osim elektronskog dnevnika, gde roditelji u svakom trenutku mogu da vide ocene svoje dece, Osnovna škola “Desanka Maksimović” koja se nalazi u naselju 9. maj na Paliluli, osmislila je i aplikaciju koja obaveštava roditelje SMS-om da im dete nije došlo u školu.

U školi kažu da su specifični po tome što imaju osam izdvojenih odeljenja i veliki broj đaka putnika, koji idu iz okolnih sela do škole, a često i po lošem vremenu. Zato su, kako kažu, pronašli zanimljivo rešenje kojim bi trebalo da se poveća bezbednost učenika, ali i obezbedi bolja komunikacija sa roditeljima.

Desankin SMS servis
Poruka koju roditelji dobiju kad dete ne dođe na nastavu; foto: OŠ „Desanka Maksimović“

“Desankin SMS servis” je namenjen roditeljima, a obaveštava ih SMS-om kada im dete ne dođe na nastavu.

Ovaj servis funkcioniše preko elektronskog dnevnika. Njegova svrha je prvenstveno povećanje bezbednosti učenika i unapređenje komunikacije sa roditeljima – dodaju u školi.

Kažu da su se roditelji obradovali što ovakav sistem postoji i smatraju da će se osećati sigurnije ako dobiju obaveštenje da im dete nije došlo na nastavu, a poslali su ga u školu.


Novina i elektronski dnevnik

Iz škole „Desanka Maksimović“ su osmislili i sopstveni elektronski dnevnik, a kažu da on omogućava bolju komunikaciju između odeljenskih starešina, učitelja, nastavnika, roditelja, stručnih saradnika i rukovodstva škole.

Pored toga što roditelji u svakom trenutku mogu, uz potpunu diskreciju, pogledati ocene svog deteta, elektronski dnevnik omogućava i međusobnu komunikaciju između samih učitelja i nastavnika, koji rade u različitim izdvojenim odeljenjima – pojašnjavaju u školi.

U njemu postoji i baza svih učenika i odeljenja, dodaju, koja je dostupna stručnim saradnicima i odeljenskim starešinama, kao i članovima tima za zaštitu učenika od nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja.

Na osnovu podataka iz evidencije, stručna služba na nedeljnom nivou pravi plan odlazaka u izdvojena odeljenja, što se objavljuje na sajtu i oglasnim tablama kako bi roditelji i učenici unapred bili informisani koji će stručni saradnik (pedagog, psiholog, socijalni radnik, bibliotekar) biti sledeće nedelje u njihovom izdvojenom odeljenju i kako bi im se po potrebi mogli obratiti – pojašnjavaju u školi.

Elektronski dnevnik sadrži i evidenciju o tome šta je sve preduzeto za svakog učenika i svako odeljenje.

Autor:
J.A.

Slični tekstovi

Komentari

8
  1. Некада, „у моје време“, једва беше и фиксних телефона, а мање је било неспоразума, инцидената и сл… Хајде, реците, како се све те новотарије одражавају на напредак у друштву?! Тако што је несигурност све већа, вршњачко насиље неслућених размера, непоштовање професора и старијих на врхунцу… Ма, дајте! Само директни контакт, лицем у лице, заинтересованост за васпитање, форсирање правих вредности

    • Moralni progres ne zavisi od tehnike već od spremnosti čoveka da menja svoj karakter. Tehnika je tu da vam olakša i unapredi život (u ovom slučaju evidenciju i kontrolu učenika) ako za to imate znanja, želje i volje. A da li će i kako će (zlo)upotrebiti tehniku opet zavisi od čoveka. Tehnika nikad nizašta nije kriva niti može biti, već uvek čovek.

      • Наравно, техника није крива, све што је човек са најбољом намером смислио, све се злоупотребило и окренуло против њега. Поента моје приче је да се не занемарује техника, али још више, да се не занемарује ЧОВЕК!

      • Još nešto. Ne podržavam nezaštićenost nastavnika i nasilje prema njima, ali „u moje vreme“(i sad) nastavnici su bili nasilni prema učenicima i bez naročitog razloga (vređali, šamarali i čak tukli, zavisno od zaostalosti sredine i uzrasta učenika: najviše u selima). Ide se iz krajnosti u krajnost. Zato manite nostalgiju „u moje vreme“.Ispašće da su u kamenom dobu ljudi bili najpošteniji i najsrećni

  2. Zalosno.Ovoliko uznapredovanje tehnike nece izci na dobro.Najbolje da deca i ne idu u skolu,neka uče sa internetas

  3. Trebali ste u tekstu da navedete da je autor te aplikacije Filip Klain, nastavnik informatike u toj školi. Sad svi prisvajaju njegov rad i znanje.Fićo, svaka ti čast!

  4. Sve je to super ali stvarno bi bilo lepo da se kaze ko je osmislio aplikaciju? Nije da je od zivotne vaznosti, ali je ljudski!

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.