Italijanska kompanija “Amest” trebalo bi da otvori u Nišu postrojenje za preradu otpadnih gasova pošto je potpisan ugovor između Grada i ove fabrike.
Deponijski gas, dugogodišnji problem Niša uskoro bi mogao biti rešen. Gradonačelnik Miloš Simonović i direktor kompanije “Amest” Feliče Skočimaro potpisali su ugovor o izgradnji fabrike na teritoriji grada.
– Mi planiramo da postrojenje za eksploataciju metana sagradimo za godinu dana i odmah krenemo sa proizvodnjom prvih kilovata “zelene” struje – rekao je Skočimaro.
To znači da bi eksploatacija biogasa sa gradske deponije trebalo da počne 2013. godine.
Potpisivanjem ovog ugovora Niš je postao prvi grad koji sprovodi “kjoto” protokol. Ovom saradnjom će se eliminisati mogućnost zagađenja životne sredine i sprečiti potencijalna opasnost od eksplozija na sadašnjoj deponiji.
Gas će se koristiti za proizvodnju električne energije, koja će se isporučivati Elektroprivredi Srbije.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Izvinite molim Vas da li se zna koliko kubika gasa ima na deponiji i koliko električne energije može da se proizvede dnevno i po kojoj ceni (Evrocenti/kWh)? Posle koliko godina će biti otplaćena ta investicija?
lol Niš sprovodi Kjoto protokol
Kakva je to kompanija koju google ne poznaje?
Postoje mnogo veci i savremeniji projekti koji bi resili pitanje celokupne deponije i koji bi celokupni otpad pretvarali elektricnu i toplotnu energiju.Ali oni nisu podobni politicki aktuelnoj lokalnoj vlasti i zbog toga umesto ‘mercedesa’,na deponiju dovodimo ‘daewoo’ ili nesto tog odnosa kvaliteta.Kako bese ono “posao,sigurnost i investicije“…
Zuti treba da se pimere sto pre jer ce svaki poso da upropaste i oteraju investitore svojom nesposobnoscu i reketiranjem
dobro vi negativci vise mi ste se smucili …