Nišlija Nebojša Jovanović, koji je pre više od 20 godina pohađao Gimnaziju „Stevan Sremac“, odlučio je da nagradi četiri učenika ove škole stipendijama u Francuskoj i oni će sledeće godine 10 dana provesti u gradiću blizu Ženeve, gde će učiti francuski u njegovoj školi, ali i na terenu, što je prema njegovom iskustvu najbolji način da strani jezik postane poput maternjeg.
Jovanović je 1996. godine bio najbolji na republičkom takmičenju iz francuskog i tada je prvi put posetio državu čiji jezik govori poput maternjeg.
Iako mu je Gimnazija „Stevan Sremac“ dala perfektno znanje, te smatra da i u Nišu mnogo toga može da se nauči, ističe da je za usavršavanje jezika neophodna poseta zemlji u kojoj se on govori.
Zato je odlučio da to omogući učenicima Gimnazije u čije klupe je nekada sedeo. U školi kažu da će sledeće godine njegovu letnju školu pohađati četiri najbolja đaka filološkog odeljenja, koji osvajaju nagrade i uspešni su iz francuskog jezika.
Od njih očekujem da dođu motivisani i nasmejani. Imaće 32 sata francuskog jezika, kulturnu posetu Ženevi, koja je baš pored na samoj granici, planina Jura, ostali gradovi u Francuskoj, časovi grancuskog kulinarstva, i što više informacija u vezi sa Francuzima i što više tih razmena. Da bude jedna prava razmena, da što više upoznaju i što više uzmu iz francuske kulture, kulinarstva, geografije i svega ostalog, jer je to jako bitno – rekao je Jovanović.
Kaže da je plan da nakon toga i celo filološko odeljenje oseti slično iskustvo i da pokloni stipendije što većem broju đaka. Inače, on govori 11 jezika, a 4 predaje. Ima privatnu školu jezika u Žeksu gde postoji mogućnost učenja čak 15 jezika.
U školi kažu da će stipendije koje su đaci filološkog odeljenja dobili na poklon njima sigurno biti dodatna motivacija da budu što uspešniji. U Francuskoj će biti 10 dana i kompletan boravak im je plaćen, kao i ekskurzije.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Lep gest