Koje usluge se mogu završiti preko eUprave, kako funkcioniše internet trgovina i kako bezbedno koristiti društvene mreže, neke su od stvari o kojima su građani mogli da se informišu na karavanu Digitalne ekspedicije u Nišu.
Tokom pandemije interenet trgovina povećana je i za 300 odsto i zato je važno da građani znaju kako da bezbedno kupuju i prodaju, naveli su iz Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija.
Da bi građani bezbedno uživali u kupovini preko interneta, imali odgovarajuća prava i zaštitu, moraju se držati pravila legalne kupovine, na koje im tokom karavana ukazuju eksperti pomenutog ministarstva – ističu u saopštenju.
Kako navode, karavan ima zadatak i da građane upozori na opasnosti koje deci prete na internetu, jačaju digitalnu pismenost i kod dece i odraslih na svim nivoima.
Tokom narednih mesec dana karavan će posetiti još četiri grada Srbije u kojima će gradjane upoznati sa ključnim digitalnim veštinama 21. veka.
Karavan je pokrenut na inicijativu Kabineta predsednice Vlade Republike Srbije, podržavaju ga ministarstva, a realizuju Američka agencija za međunarodni razvoj USAID i Propulsion.
Više informacije o karavanu je dostupno na ovom linku.
Inače, na konkursu „Digitalne ekspedicije“ odobren je i projekat beogradske Filološke gimnazije „Digitalni bukvar“, koji je objavom „Imaš li muke sa padežima kao ljudi sa juga Srbije“ uvredio mnoge južnjake.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Као и све у Сбрбији (периферији) и ово је апсурдно – што је већа дигитална писменост (ефикаснија употреба кажипрста за андроид скроловање), то је већа и фактичка и функционална неписменост.
studija slučaja – Korona. Funkcionalna nepismenost i nesposobnost da se analiziraju informacije se naziva svojim stavom i kritičkom mišlju.
Самокритичност те је увек одликовала, професоре.
Nije žvaka za seljaka,u mnogim selima nema mobilnog signala,digitalizacija samo kad premijerka obiđe jug,a ništa ne zna o otpuštanju,i malo manje laže i muca…