Dom zdravlja u Lebanu dobio kontejner za skladištenje medicinskog otpada

autor: M.M.
Screenshot 20220530 095704 Chrome
Kontejner donacija EU; foto: Opština Lebane

Medicinski otpad koji se do sada odlagao u odvojenoj manjoj prostoriji lebanskog Doma zdravlja, ubuduće će se skladištiti u za to posebno namenjenom kontejneru koji je donacija Evropske Unije.

Posle kontejner-ambulante koja je tokom pandemije virusa korona služila za trijažu pacijanata, novi kontejner od EU stigao je za infektivni i medicinski otpad, čime će biti bezbednija ne samo životna sredina, već i ljudi koji sa tim rade.

Zahvalni smo Evropskoj uniji jer su prepoznali značaj ovakvog kontejnera i što smo ga baš mi dobili – kaže Vladan Stanojević, direktor Doma zdravlja.

Pored dva kontejnera, zahvaljujući EU je i 2018. godine izgrađen i otvoren centar za hemodijalizu koji od tada, osim pacijenata iz Lebana, prima i pacijente iz Bojnika i Medveđe.

Autor:
M.M.

Slični tekstovi

Komentari

1

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.