Vreli prolećni dani naterali su ptice da se osveže u Nišavi. Međutim, tu idilčnu sliku prirode, kvari ljudska priroda da za sobom ostavlja gomilu đubreta. Kako izgledaju oba lica Nišave možete da pogledate na fotografijama koje je zabeležio Vanja Keser.
Ipak, ta ista reka koja seče Niš napola, “trpi” i ljude, odnosno ono što oni za sobom ostavljaju. Drvoredi na obali su “okićeni” plastičnim kesama, a tik uz Nišavu se nalaze i divlje deponije.
Na potezu su građani koji bi trebalo da budu svesniji značaja prirode i da prema njoj budu obazriviji.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
A , kad počne sezona kupanja ?
Koliko god da se sada vidi đubreta na obali Nišave, ne vidi se u potpunosti. Šetao sam zimus uz Nišavu do Brzog Broda kada nije bilo ni lista na drveću, ono je užas. Nema čega nema. Previše đubreta, baš užasno.
Na potezu je komunalna inspekcija koje nema u šetnji pored Nišave, na ulicama, u parkovima. Ne shvataju da nije jedini posao jurnjava baka pored pijaca, nego i kažnjavanje onih koji ne kupe izmet svojih ljubimaca, kažnjavanje onih koji koriste konjsku zapregu, a nemaju odgovarajaću posudu za prikupljanje izmeta, kažnjavanje onih koji prave deponije pored reke…treba im obustaviti isplatu plata.