Preko plaforme Geografskog informacionog sistema (GIS) oni koji budu želeli da investiraju u Nišu, ali i ostali građani, moći će da dobiju informacije o imovini u vlasništvu Grada. Ovim projektom, Grad je sistematizovao i u bazu ubacio sve podatke o nepokretnostima kojom raspolaže, kao i informacije o vrednosti, rečeno je na predstavljanju platforme.
Broj parcele, površina, opis i vrednost nepokretnosti, kao i zabeležbe – podaci su koji su dostupni preko GIS-a, a koji će, prema rečima predstavnika Grada, investitorima pomoći da lakše pronađu slobodne lokacije za investiranje, a svima ostalima pružaće podatke o objektima i zemljištu u vlasništvu Niša.
Na sajtu Kancelarije za lokalni ekonomski razvoj i projekte naglašavaju da od samih institucija zavisi koliko će podataka biti dostupno preko platforme, odnosno da će na raspolaganju građanima i privrednicima biti onoliko podataka koliko ih institucije dostave.
U prethodne 2 godine smo sklapali mozaike dobre uprave, pouzdane i odgovorne transparentne administacije – rekao je Ivan Pavlović iz KLERP.
Platforma je dostupna na internet strani, na kojoj se nakon posete stranici otvara mapa grada Niša sa okolinom, koja sadrži obeležene parcele u vlasništvu Grada. Mapu je moguće uvećati, a informacije o određenoj parceli dobijaju se klikom na mesto gde se ona nalazi na mapi.
Inače, Grad Niš ima preko 20.000 nepokretnosti u javnoj svojini, navela je Ana Radovanović iz niške Gradske uprave.
Projekat „Efiksano i efektivno upravljanje imovinom u Nišu i Ćupriji kroz uvođenje GIS-a“ je sproveden u partnerstvu sa Opštinom Ćuprija, sa 220.700 evra finansira ga Evrospka unija, a sufinansira Republika Srbija, navode iz Grada.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
„Imovina grada Niša“???Da li se pod tim pojmom podrazumeva imovina svake vlasti /prošlih i sadašnje/, stečene na račun stanovnika grada Niša i okolnih sela? Ili su sve, dosadašnje i aktuelna vlast, tu imovinu stekle „svojim samopregornim i udarničkim /udaranjem po gradjanstvu/ radom i zaleganjem“ a i ponešto što im je „od tatka ostalo“,te to mogu da krčme i rasprodaju!
E, „gradjani“ Niša …
SDa se vidi šta haje još ostalo da se proda
Pošto je grad Niš sa svojim opštinama izglasao budžet za krkanje u kafane, predlažem da se u GIS ubace objekti za krkanje gradskih i opštinskih parazita Niša u crvenu trepćuću boju. Da narod zna gde da vas traži kada niste na poslu. Ipak, to su narodne pare koje vi trošite u kafanu!
Karte su vam stare, vidi se da nisu obnavljane bar 5 godina. Ili vaši IT stručnjaci ne znaju da to urade ili nema ko da im to naredi jer su im šefovi još veće neznalice!
Ma ko zna koja je to prica, to je neka firma GDi.. uglavnom hrvati, ima nesto i srba, imas na linkedIn-u „GDi GROUP LLC“. Prilicno lose resenje u odnosu na OpenStreetMap. To su sigurno uzeli kes od EU i projekata i napravili glupost, pare nestale, sistem ne radi dobro, morace da se menja za par godina.. A mi dobili nista.
Ti si neznalica Pero ALI SI SE BOGATO OŽENIO PA TRENUTNO TI SE MOŽE BAHAĆENJE PREMA DIPLOMCIMA ima IT stručnjaka itekakvih i to sa pravom diplomom a ne kao tvojom prizetkastom.
Neka ti IT stručnjaci sa pravom diplomom koji rade u gradskoj vladi Niša i primaju platu iz gradskog budžeta obnove karte u GIS-u. Ako ne znaju kako se to radi, neka se jave, ima ko zna to daradi. Npr. ja znam, kada primim njihove plate, uradiću.
Kada odete na sajt grada u okviru Gradske uprave postoji Služba za IT u kojoj postoji odsek za GIS i upravljanje sadržajem (tako bar piše) valjda se oni bave unosom podataka u te karte,nemoguće da su stare valjda zato Odsek i postoji nije samo da postoji na papiru.A ako je to tačno da su podaci stari onda Šefovi treba da odgovaraju jer nije fer prema investitorima da imaju stare podatke.
Prvo platforma sa podacima o tome šta su posedovali političari, većnici i ostali budžetski uhlebljenici pre funkcija i nakon funkcija, da sve bude transparentno.
Pa kad ,nista ne uradite, jer niste ni mislili da nesto radite, optuzite Djilasa !