Devet godina nakon što je američka kompanija Clean earth capital kupila zemljište nekadašnje kasarne Bubanjski heroji, trećina dogovorenog stambenog prostora predata je Gradu. Gradonačelnik Niša Darko Bulatović kaže da „u narednih nekoliko nedelja, a najkasnije do 19. aprila“ očekuje da i ostatak stanova pređe u vlasništvo Grada, a da ga onda on prosledi Vojsci. U Kabinetu i dalje ne odgovaraju zašto „Novi Niš“ čuva Komunalna milicija.
Grad je preuzeo 7.700 kvadratnih metara stambenog prostora, odnosno šezdesetak stanova. Treba da preuzme još 14.000 kvadrata za šta se, piše na sajtu Grada Niša, čeka okončanje procedure u Republičkom geodetskom zavodu.
Očekujemo da u narednih nekoliko nedelja, a najkasnije do 19. aprila kako je predviđeno ugovorom, u vlasništvo Grada preuzmemo i preostalih 14.000 kvadratnih metara i predamo ih Vojsci, čime će i Grad ispuniti svoj deo ugovornih obaveza – rekao je Bulatović.
Kada i poslednji korak bude završen, kompanija Clean Earth Capital moći će da slobodno raspolaže sa skoro 15 hektara, koje je kupila još 2011. godine. Bulatović naglašava da će se tu onda graditi razni poslovni, sportski i stambeni objekti, te da će ovaj deo Niša izgledati lepše i modernije.
Podsetimo, američka kompanija kupila je zemljište još 2011. godine. Nakon brojnih najava, pa problema, probijanja rokova, prebacivanja krivice, čak i optužbi, te izvinjenja na relaciji investitor – Grad, kamen temeljac položen je pre skoro četiri godine.
Komunalna milicija već neko vreme čuva „Novi Niš“, o čemu su posvedočili njeni pripadnici. Potvrdu toga, kao ni razloge zbog kojih javna institucija parama građana obezbeđuje privatno gradilište Južne vesti nisu uspele da dobiju od nadležnih. Ipak, sada je to potvrđeno na sajtu Grada.
Do predaje stanova vojsci i useljenja budućih stanara, o bezbednosti objekta brinuće, kao i do sada, Komunalna policija Grada Niša – piše na sajtu Grada.
Novinari Južnih vesti su i ovim putem pokušali da dobiju informaciju zašto Komunalna milicija čuva Novi Niš. Ipak, kao i prethodnim slučajevima, odgovor na ovo pitanje je izostao.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
„U narednih nekoliko nedelja a najkasnije do 19.aprila“, reče nam jedan čoek. Nedelja, mesec, godina, decenija, nije važno, važno je ono nekoliko. To važi za sve što se tiče ovoga grada, a u najvećem broju slučajeva, nikada.
Kad bude bude:)))))
Pretpostavljam da cuvaju tih 7.500 kvadrata koja su sada imovina grada dok ih ne prenesu na vojsku. Cuvaju imovinu grada Nisa sto jedino i moze da ima neku logiku i pravni osnov za angazovanje komunalne milicije. Sve drugo bi bilo protiv zakonito i cista zloupotreba. Jeste posao komunalne milicije da cuva i stiti imovinu grada i to nije sporno samo to treba da javno kazu a ne da kriju odgovor.
Na zalost, fasada izgleda kao da su se deca igrala praveci je. I gde da bas takva neravna fasada bude najblize ulici, na najvidljivijem mestu. Za koju godinu ce zgrade izgledati kao da su trideset godina stare.
Nejasno je zbog čega Bulatović najavljuje završetak radova – grad nije ni investotor ni izvođač.
Ali mnogo je zanimljivije to što od obećane “zelene gradnje“ nema ništa. Novi Niš je najavljivan kao ekološki projekat reciklaže materijala od porušenih vojnih objekata a bukvalno sav ugrađeni materijal je nov. O korišćenju obnovljivih izvora energije govore klima uređaji koji vise na fasadama itd.
Kako grad moze da poseduje stanove a aerodrom mu oteli?
kako to 4400 kvadrata a sesdesetak stanova,koliki su ti stanovi ili je to na bruto povrsinu sto je skandal.znaci manje od 300 stanova za 15ha
na toj lokaciji bi da je privatnik prodavac,dobio 20% od svega izgradjenog na zemljistu plus penali za svski mesec kasnjenja koji su u visini kirije