Grad Vranje traži krivca za korišćenje oplatola u Pozorištu

autor: A.S.
490x370 pozoriste vranje obnova
Radovi obustavljeni dok se oplatol ne ukloni; foto: JV arhiva

Korišćenjem štetnog oplatola prilikom rekonstrukcije pozorišta “Bora Stanković” gradu i građanima Vranja pričinjena je i neprocenjiva nematerijalna šteta, zaključilo je Gradsko veće i rešilo da ne odustaje “od svih aktivnosti na utvrđivanju odgovornosti  i primeni sankcija”.

Gradonačelnik Zoran Antić je sednicu sazvao po hitnom postupku, nakon što je iz Instituta “Vinča” stigao izveštaj koji potvrđuje da je korišćeno štetno jedinjenje.

Pored već poznatih činjenica koje su ranije prezentovane novinarima, Gradsko veće je odlučilo da o radu preduzeća “Banković”, koje rekonstruiše Pozorište, i izveštaju iz “Vinče” obavesti sva nadležna ministarstva i institucije.

Nadležne službe će najkasnije do 9. novembra predmetnu dokumentaciju dostaviti Ministarstvu kulture i informisanja, Ministarstvu unutrašnjih poslova, Ministarstvu poljoprivrede i zaštite životne sredine, Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Ministarstvu zdravlja i Zavodu za zaštitu spomenika kulture u Nišu – stoji u zaključku sa sednice.

I pored toga što će sav trošak uklanjanja štetnog oplatola sa betonskih stubova u Pozorištu snositi izvođač radova “Banković”, Grad neće odustati od utvrđivanja krivice.

U zaključku nije precizirano ko će “voditi istragu”, ali je zato pravobranilaštvu naloženo da protiv preduzeća ,,Banković“ pokrene postupak pred nadležnim pravosudnim organima ukoliko ne ispoštuje ugovorne obaveze i rokove.

Podsetimo, nedavno se, radeći na rekonstrukciji Pozorišta, nekoliko radnika onesvestilo. Radovi su prekinuti, a u “Vinči” je utvrđeno da u betonu postoje fenolni materijali i niske koncentracije isparljivih aromatičnih ugljovodonika, koji se, kažu stručnjaci, smatraju kancerogenim jedinjenjima.

Ulaz u Pozorište je zatvoren, čekaju se stručnjaci iz Instituta da štetna jedinjenja uklone, a opasnosti po spoljnu bezbednost i zdravlje građana nema.

Autor:
A.S.

Slični tekstovi

Komentari

3
  1. jel investitor ima nadzora? Finansijer je morao da da odredi ko vrši nadzor, pa samim tim je krivac za učinjeno tu, na dohvat ruke.

  2. Jedan je krivac,u Beogradu je.

  3. Oplatol se kupuje na stovaristima a proizvodjac Mora da poseduje ateste o kvalitetu I ne stetnosti po coveka I okolinu I samo Kao takav proizvod se moze prodavati. A u tekstu se navodi da je odgovoran kupac. Ista firma radila je u beogradu I ista firma izvodi Novi NKC.

Pošalji komentar

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.