Nišlije koje imaju neke pritužbe ili žele da prijave neki problem Zaštitnici građana to mogu učiniti samo u hodniku poslovnog prostora koji gradski ombudsman deli sa energetskim menadžerom Grada Niša. Inače, u hodniku je samo tokom prošle godine sa Zaštitnicom i njenim saradnicima razgovarao 1.951 građanin.
Na problem sa prostorom Zaštitnica je ukazala u godišnjem izveštaju o radu, te zatražila od nadležnih da im obezbedi dostojanstvene uslove rada.
Ovakvim uslovima za rad se na izvestan način devalvira Kancelarija zaštitnika građana i lokalna samouprava, a takođe i sami građani, koji vrlo često izražavaju nezadovoljstvo nedostakom prostorije za njihov prijem, očekujući sa pravom diskreciju prilikom neposrednog obraćanja zaposlenima – navodi se u izveštaju.
Gradski ombudsman objašnjava da ona i još troje zaposlenih u ovoj instituciji rade u jednoj kancelariji u poslovnom prostoru u Ulici Nade Tomić, a da je prijem građana jedino moguć u hodniku, te da zato često građani nemaju poverenja u samu insitituciju Zaštitnika.
Uslovi rada treba da budu takvi da građanin vidi da je došao u instituciju koja zaslužuje poverenje i pruža sigurnost poštovanja prava svakog građanina. To na prvi pogled deluje kozmetički, ali institucija mora da izgleda i da bude u skladu sa njenim društvenim značajem. To je poslednje mesto kome se građani obraćaju – piše u izveštaju Zaštitnice građana Niša.
Problem prostora Zaštitnice građana probudio je diskusiju na poslednjoj sednici Skupštine Grada. Odbornik Branislav Jovanović kritikovao je Grad što nije obezbedio adekvatan prostor gradskom ombudsmanu i zamerio da se istovremeno formiraju brojne komisije na koje se troši novac.
Gradonačelnik Darko Bulatović odgovorio je na kritiku i sam kritikovao osnivanje komisija, a priznao je i da postoji problem nedostatka prostora za Zaštitnika građana. Međutim, niko od nadležnih nije rekao kada će i kako taj problem biti rešen.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Svi ti zaštitnici retko kome pomognu ima ih svuda.I u bolnici i u domu zdravlja i u opštini i na kraju samo izgubite nerve a problem ostane.Sramota
A sta da odluce ili pomognu? Oni su samo maska,forma,kao
vidite da smo demokratija.Nekada je bila „Radnicka kontrola“
ta ista farsa,sluzba samo na papiru!
Šta građani traže kod zaštitnika ?! Pa imaju Vučića,Martinovića,Vulina,Rističevića,Tabakovićku …za njih su glasali !
Вала си у праву Драгољубе. Једноставно, ко је гласао за АВ-а и СНС или СПС нека се њима и жали. Право да се жали заштитнику грађана може да стекне тек после следећих избора и то само ако не гласа за њих.
Mozda je bolje da prima gradjane ispred zgrade, po hodnicima zna da bude zagusljivo 🙂
Kao Danteovo „Čistilište“ ?
Zaposleni u ovoj instituciji imaju dovoljno prostora, ali ne žele da građane prime u svoje kancelarije jer, kako kažu, često „smrde“.
Energetski menadzer je izmisljeno radno mesto ,na teret budzetskih korisnika i treba ga ukinuti,jer,covek nista ne radi a i pojma nema!Time bi ,gospodja zastitnica gradjana,dobila ,zajedno sa svojim klijentima,vise komoditeta i diskrecije!
Moze li neko molbu da posalje“ opozicionaru“Jovanovicu i Bulatovicu da nas ne brane i ne pomazu nam vise. MI znamo ko sta i sta ste radili gospodo!!!
O kakvom prostoru dotična priča neka bude zadovoljna što ima posla a ne kritikuje sve javne službe a radi za Grad takođe kao neka javna služba, O ČEMU JE OVDE REČ pa i ostali službenici nemaju dovoljno prostora O KAKVOM JE OVDE UGAĐANAJU REČ dokle više, KOLIKO LJUDI ČEKA SAMO NA BIROU DA SE ZAPOSLI A IMALI SU SVE DESETKE NA PRAVNOM fakultetu, šta je ovo nekome i posao i luksuzna kancelarija!
Danas, 01.10.2019. isao sam kod zastitinika gradjana u ulici Nade Tomic 13 u Nisu, gde mi se u hodniku obratila jedna sluzbenica i ponudila da sednem. Mislim, zaista nije u redu da joj je tu radno mesto, u hodniku. Ali ne, ona ima kancelariju u produzetku sa leve strane, ali ocigledno ne zeli da tamo prima gradjane, no je ova sluzbenica isla do nje i prenosila moj problem i vracala sa odgovorom.
Kakvi Zaštitnici kakvi Menadzeri to su sve Izmišljena radna mesta da bi se zaposlili i nečiji rođaci i rođake, nisam ni znao da takva radna mesta postoje sećam se onih OČAJNIH GRADJANA preko zime dok su šetali ulicama nezadovoljni zbog grejanja u gradu, zar je moguće da grad ima menadzera za energetiku a grejanje i usluge grejanja su na nezavidnom nivou, da li je ovo moguće šta se dešava u gradu.