Nišlije koje su tokom jakog nevremena u julu imale štetu na svojim kućama mogu to da prijave Upravi za imovinu kako bi dobili državnu pomoć, a nadležni su ih pozvali da to učine što pre kako bi Komisija obišla sve i procenila štetu.
Između 19. i 22. jula Srbiju je pogodilo više olujno-grmljavinskih nepogoda, koje su pratili jaki pljuskovi, olujni udari vetra koji su na momente bili i orkanske jačine, kao i krupan grad, a i Niš je jedan od gradova čiji su građani imali štetu.
Tek dve nedelje nakon nevremena je Vlada Srbije donela odluku o proglašenju elementarne nepogode i najavila državnu pomoć.
Iz Grada Niša su danas pozvali građane da prijave štetu što pre kako bi im bila nadoknađena.
Štetu treba prijaviti što pre kako bi Komisija Grada Niša obišla sve objekte po pristiglim prijavama i procenila štetu. Državna pomoć se dodeljuje građanima od posledica nevremena u julu isključivo za stambene objekte. Vikendice, nastrašnjice i pomoćni objekti neće biti predmet razmatranja. Komisija će postupati i po ranije pristiglim prijavama Gradu Nišu – saopštili su iz Grada Niša.
Građani mogu da podnesu prijavu lično Upravi za imovinu i održivi razvoj, Odseku za vanredne situacije, u Ulici Nikole Pašića 24, kancelarija 25, kao i telefonskim putem na broj 018/ 505 694 i mejlom na: prijava.stete@gu.ni.rs.
Iz Vlade su saopštili da su bespovratnu novčanu pomoć obezbedili za saniranje štete za oko 11.000 porodičnih stambenih objekata građana, jer je toliko do sada utvrđeno na osnovu izveštaja jedinica lokalne samouprave.
Članovi Vlade usvojili su i Uredbu o utvrđivanju državnog programa pomoći i obnove porušenih porodičnih stambenih objekata u svojini građana usled dejstva jakog olujnog vetra, grada i kiše u toku jula 2023. godine, i njome su takođe opredeljena sredstva za saniranje štete na deset porušenih porodičnih stambenih objekata u svojini građana – saopštili su iz Vlade.
Koliko je u Nišu bilo objekata koji su oštećeni u nevremenu i koliko njih može da očekuje pomoć za sada nije poznato.
Podsetimo, tokom julske oluje u Nišu najviše je „stradalo“ drveće, mnogi delovi grada bili su poplavljeni, pojedinima su automobili bili uništeni, desetak ljudi se javilo Hitnoj pomoći zbog lakših povreda, a veliki broj Nišlija bio je satima bez struje.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Tačno na vreme. Ko do sad nije popravio krov više nema razloga ni da ga popravlja.
Zasto se ne orezuje drveće i proredjuju krošnje .Dokazano je da se takvo drveće manje lomi.U Duvaništu kao u prašumi.Nema korpe ,a kupljena nova ????
Da,da,komisija ceka ,kao zapeta puska, da radi svoj posao !
Dobro je, za vas, ima za mnogo budala koji vam veruju ! I,na kraju farsa !
Sotirovska, pošalji onog robota da pokosi džunglu ispred zgrade Žitoprometa.
Neki čudni reptili iskaču na trotoar…
„Oluja“ od 2008.god. vi sve oduze i oté a vi tražite odštetu od julsku oluju 2023. godine ???
Sada će sve da vi nadoknade a pola života vam oduzeše za tih 15 . godina ! Blagoje ga vama !