Interno raseljene porodice dobile kuće u Sićevu i Jelašnici

autor: M. J.
Bulatovic potpisivanje ugovora foto Juzne vesti Vanja Keser scaled
Dobila svoj krov nad glavom nakon 20 godina; foto: JV/M.J.

Za sada su četiri interno raseljene porodice dobile kuće u okolini Niša, a u narednih 20 dana očekuje se da se skuće još dve. Bodovanjem po pravilniku, kaže Boris Nužda iz Komeserijata za izbeglice, odlučeno je koje porodice će dobiti ključeve kuća u Sićevu i Jelašnici.

Sreću prilikom potpisivanja ugovora nije mogla da sakrije Drita Demir, koja je dobila kuću u Jelašnici. Ona je u Niš iz Prištine došla pre 20 godina i sve do sada živela je kao podstanar.

Bulatovic Gradska kuca potpisivanje ugovora foto Juzne vesti Milica Jovanovic scaled
Do sada tridesetak kuća otkupljeno za interno raseljena lica; foto: JV/M.J.

Hvala Komeserijatu što su mi omogućili osnovno, da uzmem tu malu kućicu, ali treba najosnovnije da imam kupatilo, kuhinjicu, stepenice, to treba još malo da se sredi. Poslednjih 20 godina sam živela kao podstanar i zato sam sada sva u stresu. Nemam reči. Ja sam radila u Prištini, ali eto to bombardovanje ispalo – priča Demir.

I 22-godišnji Jovan Tošić u Niš je stigao iz Prištine, a njegov novi dom nalazi se u Sićevu. Kućom je zadovoljan, kaže, a i placem, na kome planira da zasadi baštu.

Pre svega želim da se zahvalim Komeserijatu što su mi omogućili veoma brzo da osnujem svoju porodicu i što su pomogli. Osećam se veoma zahvalno, jer kada imate nešto svoje ne može da se uporedi sa tim kada nemate ništa u životu – priča Tošić.

Za kuće ovih šest porodica izdvojeno je oko 7 miliona dinara, priča gradonačelnik Niša Darko Bulatović, a za 20 dana treba da krene i konkurs za materijal i kućnu opremu, za koju ove porodice takođe mogu da konkurišu. Maksimalan iznos je 200.000 dinara.

Ovde se radi o interno raseljenim licima, našim građanima sa Kosova i Metohije, koji su zbog opšte poznate situacije i uslova danas u našem gradu. Od svih onih nemilih događaja žive u teškim uslovima, ostavili su svoje kuće na Kosovu i Metohiji i danas su ovde podstanari – ispričao je Bulatović.

Inače, u Nišu zvanično ima 10.000 interno raseljenih lica, ali su procene Komesarijata za izbeglice da ih je zapravo duplo više. Mnogi od njih žive u lošim uslovima, a Nužda naglašava da je Grad do sada otkupio tridesetak seoskih kuća za njih.

Autor:
M. J.

Slični tekstovi

Komentari

3
  1. Negde gde ce ljudi da imaju asfaltiran put, a kuce mogu da budu od lima zdravije su nego stare. Drzava u slucaju nepogode ionako ne pomaze.

  2. Domacini na kraju zivota.

  3. Lepo ! Ko će im dati posao tj. ko će ih zaposliti ? Kako će plaćati sve moguće dažbine ?

Pošalji komentar

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.