Delegacija radnika “Kopaonika” nije otputovala na sastanak sa ministrima Mlađanom Dinkićem i Rasimom Ljajićem.
Oni ostaju pri ranijem zahtevu da da sastanak sa predstavnicima radnika bude održan u Kuršumliji.
Umesto radnika, put Beograda su krenuli predstavnici lokalne samouprave, predsednik opštine Zoran Vučković, njegov zamenik Dejan Milošević i zastupnik državnog kapitala u “Kopaoniku” Spomenka Jakovljević, koju je imenovao Akcijski fond i koja, po rečima štrajkača, nema mandat da ih zastupa.
Predsednik štrajkačkog odbora i predsednik Upravnog odbora “Kopaonika”, koji je formiran posle raskidanja ugovora o privatizaciji, Borivoje Urošević ne vidi svrhu sastanka ako su na stolu zahtevi radnika a njihovi predstavnici nisu prisutni.
– Razgovori u Beograd su u startu osuđeni na neuspeh, jer naši predstavnici ne učestvuju u njima. Gotovo svi radnici su jedinstveni u stavu i traže da ministar Dinkić sa svojim saradnicima dođe u Kuršumliju gde bi održao sastanak sa našim predstavnicima. Posle sastanka zajedno bi izašli pred radnike i izneli šta smo se dogovorili – kaže Urošević i podseća da su predstavnici radnika već jednom bili u Beograd i nakon tadašnjeg razgovora sa predstavnicima nadležnih ministarstava zamrzli štrajk.
– Polovinom prošle godine imali smo dva sastanka u Ministarstvu ekonomije kada nam je obećana pomoć za pokretanje proizvodnje i čak smo poslali traženi akcioni plan, presek stanja i drugu dokumentaciju. Od tada niko nas nije kontaktirao, a pre nekoliko dana državni sekretar Nebojša Ćirić kaže da nam ništa nije obećano i da su naši zahtevi nerealni što je potvrdio i ministar Dinkić. Ispalo je da smo mi slagali radnike kako bi prekinuli štrajk. Zato neka gospoda dođe u Kuršumliju i ministar lično radnicima objasni šta je dogovoreno – naglašava Urošević.
Radnici, koji već jedanaesti dan drže u blokadi magistralni put Niš-Priština, ogorčeni su izjavom ministra za ekonomiju Mlađana Dinkića da oni traže plate iako ne rade i smatraju da je u pitanju čista laž.
– Dinkić se preko televizije obratio građanima Srbije slagavši da tamo dole neki radnici iz Kuršumlije traže plate a ne rade. Naš osnovni zahtev je uvek bio pokretanje proizvodnje kako bi se radnici uposlili i zaradili plate. Mi tražimo isplatu zaostalih zarada i to za period kada smo radili, i to smo prvi put tražili krajem prošle godine, kada smo shvatili da od obećanja koja smo dobili od državnog sekretara u Ministarstvu ekonomije Nebojše Ćirića da ćemo dobiti pomoć za pokretanje proizvodnje, neće biti ništa. Oko pedesetak radnika i sada radi a ne prima platu. To su radnici obezbeđenja koji čuvaju državnu imovinu i nekoliko radnika u administraciji – tvrde ogorčeni radnici.
Oni ističu da političarima nije teško da u vreme izbornih kampanja obilaze Srbiju i uzduž i popreko, a kada se završe izbori uvale se u svoje fotelje i ne izlaze iz kancelarije.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0