Prizor muškaraca koji stoje na vrhu neograđenog višespratnog gradilišta Studentskog doma kod Elektronskog fakulteta je uznemirio pojedine Nišlije. Dok građani kažu kako gradilište nije dovoljno dobro obezbeđeno pa se u njemu okupljaju studenti, direktor Studentskog centra Rade Rajković tvrdi da jeste ograđeno, pa i da je pod prismotrom čuvara.
Čitalac Južnih vesti koji je preko aplikacije “Prijavi problem” novinarima dostavio fotografiju na kojoj se vidi kako jedan muškarac stoji na ploči, dok druga dvojica sede na samoj ivici, boji se da bi zbog “neograđenog gradilišta moglo doći do nesreće”.
Gradilište novog studentskog dima iza tehničkih fakulteta stoji nedovoljno obezbeđeno. Gradnja traje već 8-9 godina a u poslednje vreme nema aktivnosti. U međuvremenu, studenti nerazmišljajući previše, koriste nedovoljno obezbeđen objekat za razgledanje okoline sa vrha zgrade – rekao je on.
Međutim direktor Studentskog centra Rade Rajković kaže da je na gradilište nemoguće da se uđe jer je ono „obezbeđeno rešetkama i žicama“ i da na fotografiji “99% nisu studenti“. A iako se na fotografijama ne vidi da ti ljudi nose zaštitne šlemove, Rajković tvrdi da su to radnici građevinske firme koja je gradi Dom.
Šef obezbeđenja Studentskog centra kaže kako u prethodnih mesec i po dana povremeno dolaze kamionima njihovi radnici i skupljaju skele, skupljaju tu opremu koju imaju tamo na gradilištu i između ostalog, i cigle su uzimali – kaže Rajković.
Rajković, ipak, navodi kako je pre godinu i po dana zaista bilo problema sa “upadima” i da je tada dogovoreno sa izvođačem da se gradilište dobro obezbedi. Ipak, kaže Rajković, na strani gde gradilište izlazi na studentsku menzu nema ograde, jer, kako kaže, „ona tamo i nije potrebna“.
Podsetimo, Studentski dom počeo je da se gradi 2009. godine, međutim više puta se zbog finansijskih razloga počinjalo a zatim i odustajalo od gradnje. Naposletku se odustalo od izvođača radova „Tončev gradnja“, da bi, prema Rajkovićevim rečima novi tender za izvođača trebalo da bude raspisan u toku ove godine.
Ovaj tekst je nastao zahvaljujući građanima koji su preko naše stranice Prijavi problem prijavili probleme u svom gradu. Pozivamo vas da i vi budete aktivni građani i prijavite probleme koje primetite.
Problem je moguće prijaviti i preko naših Android i iOS aplikacija.
Video uputstvo za prijavljivanje problema iz aplikacija za mobilne telefone se nalazi ovde.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Postoji zakon ako se objekat ne završi u predvidjenom roku mora da se ruši. Ko ga sprovodi?
Netipska gradnja,javašluk investitora i korumpirani inspektori su doveli naše urbanističke planove do ovoga. Novi Bangladeš je niko.