Na 13 fakulteta Univerziteta u Nišu ima mesta za još 1.159 studenata, od toga 234 „na budžetu“ i 925 samofinansirajućih, koja mogu biti popunjena u drugom upisnom krugu.
Tabela koja je objavljena na zvaničnom sajtu Univerziteta u Nišu pokazuje da je najviše mesta ostalo na Ekonomskom fakultetu koji čeka još 247 brucoša, zatim na Pravnom koji mogu da upiše još 173 studenta i na Učiteljskom u Vranju gde ima mesto za još 166 studenata.
Najmanje mesta ima na Fakultetu umetnosti na kom će jedini nepopunjeni studijski program opšta muzička pedagogija moći da upišu još samo dva brucoša.
Na Elektronskom fakultetu, koji je ove godine imao mesta za čak 480 studenata, treba da popuni još samo 4 mesta, i to na studijskom programu elektrotehnika i računarstvo.
Kandidati se za septembarski ispitni rok mogu prijavljivati od 1. do 3. septembra, a prijemni ispiti će biti polagani od 4. do 6. septembra.
7. septembra će biti objavljene preliminarne rang liste, konačne rang liste 12. septembra, a upis će biti održan dan kasnije.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Hm svake godine velika pomama za elektronskim, verovatno zbog „velikih plata“ koje imaju programeri pa se mnogi nadaju tome. Kao neko ko ima tu „veliku platu“ i radi duzi niz godina da kazem mladjim narastajima da za veliku platu treba i veliko znanje koje sigurno necete steci na elektronskom, fakultetom koji kaska 50 godina za modernim svetskim univerzitetima.
Potpuno netacan komentar. Kao jos jedan bivsi elektronac koji ima sve sto ima i gospodin iza, tvrdim da nije bitno „znanje“ koje se predaje, vec samo nacin na koji se uci. Uci se kako da se uci softverski inzenjering, koji se menja iz dana u dan. Ne uci se nesto sto je sada ili pre 10 god zapisano u knjizi. Taj deo je irelevantan.
Pa da, necete vi nauciti na elektronskom fakultetu na odseku za informatiku da naucite da programirate,to morate sami van fakulteta. Fakultet vas samo upoznajete sa kompjuterom(od cega se sastoji, kako funkcionise…) radnje na internetu…Moj otac je programer i on od 8 do 5 popodne radi na programu i tako 2 nedelje, ali dobije i dobar novac.Ako imate petlje da po ceo dan kucate program, srecno!
Komentar vam uopste nije na mestu kolega. Zeleo bih da saopstim, ali ne samo da saopstim vec i da naglasim, da je elektronski fakultet srpski MIT i da mnogi bivsi studenti, koje su mentorisali ali ne samo mentorisali vec i vodili kroz zivot, eminentni profesori ovog fakulteta, sada na kljucnim pozicijama u svetskim kompanijama i najbolji doktoranti na „prestiznim“ univerzitetima.
Meni i dalje nisu jasna deca koja upisuju Elektronski fakultet da bi posle bili web dizajneri (ili kako oni sebe nazivaju „programeri“).
Sem racunarstva, vredi li ista na onom fakultetu. Gde ljudi mogu da se zaposle sa automatikom, elektronikom, energetikom i za koje bedne plate u Srbiji da rade. Nista nije bolja situacija sa Evropom i ako se dokopas do nje nekako plate su mizerija plus ksenofobija. Ali opet bolje tamo da radis nego u Srbiji za 600 eura. Sto se tice programa na elfaku teska danguba ali ajde da se ima MsC.
Ko bi trebao da upiše pravni? Onaj kome neko najblizi radi na istom ili ko ima pare da posle prve godine predje na privatni. U svim ostalim slučajevima se spremite za robovanje narednih 5, 6 godina. Gradivo obimno, profesori traze sve sitnice, a u svakom slučaju će novi zakon za par meseci tako da ste dzabe učili.
U moje vreme (ozbiljnog studiranja) bilo je sramota studirati prava i zaštitu na radu. Kvalitetni đaci studirali su ozbiljne fakultete: Elektronski, Mašinski, Medicinski itd.
Slozicu se sa kolegama da je pomama za Elektronskim jer je mogucnost zaposlenja sa istim daleko veca nego sa ostalim fakultetima. Doduse, novi studenti se vode time i brzo se razocaraju kada na prve 2 godine racunar skoro uopste i ne vide a programiranje takodje polazu na papiru. Fakultet sluzi da nauci ljude principu ucenja, da li ce to biti matematika, elektrotehnika ili programiranje, isto je.
Sramota je sto neko ko uz ime dopisuje titulu „dr“ kaze da je (bilo) sramota studirati bilo koji fakultet.
Za stanje na Ekonomskom fakultetu su krivi direktno profesori…Svake godine sve manje studenata,uprava i profesori su zainteresovani samo za pare… Pitajte redovnog profesora Ekonomskog fakulteta kolika mu je plata…
@ Dr VIOLETA
Vaša konstatacija je apsolutna istina. Nažalost sada je kvalitet nekadašnjeg studiranja (10 semestara), na uzornim fakultetima, prilično opao.
Болоња? Некада се знало шта значи студирати, данас факултета као плеве: Блаце, Медвеђа, Црна Трава, Лесковац… Скоро сам пролазио кроз Блаце и кажем деци затварајте прозоре да нам не улети нека диплома. Е децо не знате ви шта значи бити магистар па доктрор наука. На жалост све ће се то обити о главу Србији, уствари већ почиње, а биће све горе.
Hvala Bogu, opametili se ljudi. Moja cura već 5 godina ne može da nadje posao u struci. Diplomirani ekonomista, sve u roku. Pozdrav od srećno zaposlenog elektronca.