Naftna industrija Srbije će u niškoj Opštini Crveni krst graditi skladišta za etanol i biogoriva, a u planu je i rekonstrukcija naftnih rezervoara u tom gradu. Kompanija je za ove i niz drugih radova raspisala tender za stručni nadzor, a rok za podnošenje ponuda je sreda, 20. april.
Za izgradnju 28 novih objekata NIS je dobio dozvolu Ministarstva građevinarstva još 2020. godine, a kako piše u tom rešenju vrednost radova je preko 2 milijarde dinara.
Predmet tehničkog zadatka je nabavka usluge vođenja stručnog nadzora u toku izgradnje i rekonstrukcije objekata i infrastrukturnih priključaka na terminalu za pretovar i skladištenje naftnih derivata u Nišu koji je namenjen za prijem, skladištenje i distribuciju naftnih derivata železničkim i drumskim saobraćajem, a nalazi se na lokaciji u Ulici Bulevar 12. februara – piše u tenderu.
Dodaju da se stručni nadzor odnosi na pripremne radove, građevinske i građevinsko-zanatske radove, mašinske, elektro i montažne radove, ugradnju instalacija, postrojenja i opreme, kao i na druge radove koji se izvode u toku građenja objekata, a u skladu su sa tehničkom dokumentacijom i dobijenim dozvolama.
Kako piše u dokumentaciji, na terminalu za pretovar i skladištenje naftnih derivata je predviđena gradnja po dva nadzemna rezervoara za etanol i biokomponente, istakališta za etanol i biokomponente, dva rezervoara za zapaljive tečnosti, dva podzemna rezervoara za aditive, četiri podzemna slop rezervoara i dva nadzemna za markere i drugo.
Planirana je i rekonstrukcija šest nadzemnih rezervoara nafte.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Odličan potez . Da odmah nešto razjasnimo.Politika po strani niti odabiramo stranu . Zna se ko su nam prijatelji ali se i zna da poštujemo sve. Ovo je odlično ulaganje podržavam. Elem da podsetim malo taj NIS kao i Duvanska kao i Beopetrol su bili gubitaši . Sećam se vremena kada je pumper bio kao predsednik države i uvek sam bio zakinut pri točenju . To je prošlo vreme i naravno otpušteni su svi
Ti sto su „zakidali“ su prvo uzeli otpremnine (debele pare) i otisli iz Nis-a da bi posle toga opet bili zaposleni i sad su svi ti rukovodeci kadar po pumpama. Toliko o tome. U ono vreme su svi krali a sad samo Rusi kradu.
Nemate pojma. Po definiciji nije moguce da drzavna preduzeca budu gubitasi. Zbog drzavnog i javnog interesa, zbog sigurnog plasmana… Ono zbog cega su „propala“ nasa drzavna je neprekidno ispumpavanje svih kategorija sredstava zarad bogacenja POJEDINACA. A zatim fiktivno obaranje vrednost i prodaja tim istim f-nerima ili njihovim kumovima, zenama mafijasima… Zapamtite to za sva buduca vremena
Poruka za NAFTAŠA : Ti očigledno živiš u nekim prošlim vremenima . Rusi su spasili NIS . Fala bogu niko nije vraćen jer neradnike i one koji su loši radnici niko ne želi . I da narod ima poslovicu za takve kad se razumeju kažu kao Marica u kriv krastavac . Hvala lepo dovidjenja .
Што јужније- то тужније.
У Блејограду и на северу само фина и чиста производња (козметика, чоколаде, електроника, логистика, а на југу- мотај токсичне каблове за минималац по 12 сати дневно, тајно извози оружје са аеродрома ноћу и складишти отрове по граду. Да, да…. За ЊИХОВУ децу. Наша нек цркавају убудуће.