Analize Instituta za javno zdravlje pokazuju da je voda na svim niškim bazenima koje ova ustanova kontroliše ispravna, a stručnjaci napominju da na očuvanje njenog kvaliteta utiče ponašanje samih kupača.
Ni u jednom uzorku rezultati nisu pokazali da je voda nebezbedna, tako da kupači bez ikakve bojazni mogu da se osvežavaju na čairskim bazenima, hotelskim bazenima u Nišu, bazenu u Prvoj Kutini i „Popolend“ bazenima u Paljini.
Šef odeljenja za humanu ekologiju Instituta za javno zdravlje Vladimir Martinović kaže da o svojoj i higijeni vode moraju da brinu i sami kupači.
Njima se savetuje da obavezno nose papuče, da ne izbegavaju dezo-barijere, odnosno kadice za dezinfekciju stopala pri ulasku u bazen i izlasku iz toaleta.
Kupači moraju da se tuširaju pre ulaska u bazen i izlaska iz njega, a mogućnost od infekcija umanjuje izbegavanje sedenja na ivici bazena.
Na bazen ne bi trebalo da dolaze oni sa oboljenjima kože ili sluzokože, respiratornim, urinarnim i digestivnim oboljenjima.
Institut za javno zdravlje ne kontroliše Vrežinski bazen jer pripada vojsci. Međutim, na njemu se voda uzorkuje dva puta dnevno, a zatvoren je svakog ponedeljka zbog „tehničke pripreme vode“.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0