Kako bi studenti Elektronskog fakulteta dobili potrebne uslove za rad i prestali da pojedine ispite rade u sveskama, niški Džedajski pokret pokrenuo je akciju “Sa kolena na koleno” u kojoj je potrebno prikupljanje 80 desktop računara kako bi se opremila dva kabineta. Za 4 dana akcije prikupljeno je 28 kompjutera.
Ideja da bivši studenti Elektronsko fakulteta koji su danas afirmisani u svojoj struci doniraju minimum jedan kompjuterski set, a ako su u mogućnosti i više, poručuju niški Džedaji i dodaju studenti i dalje obavljaju programske zadatke u sveskama, što direktno utiče na kvalitet obrazovanja i razvoj studenata.
Inicijativu su pokrenuli profesori sa Katedre za računarstvo koji su naveli da Elektronski fakultet godišnje upiše preko 500 studenata, dok oko 200 upisuje računarski smer, pa iako laboratorije imaju oko 100 računara to nije dovoljno za održavanje kolokvijuma i ispita.
Kao posledica toga, nastaju velike gužve na vežbama, a većinu kolokvijuma studenti rade u papirnim sveskama. Iz ukazane situacije zaključili smo da nemamo vremena da čekamo i time dozvolimo da još jedna generacija studira sa takvim hendikepom i zato smo pokrenuli donatorsku inicijativu “Sa kolena na koleno” – navode Džedaji.
Da bi prikupili potrebne računare i opremili dva kabineta iz Džedajskog pokreta navode da je potrebna “generacijska briga”, što kako kažu podrazumeva da se u akciju priključe ne samo bivši studenti, već i IT zajednica iz Niša, ali i cele Srbije.
Cilj je hitno opremanje kompjuterskim setovima dve laboratorije za studente Elektronskog fakulteta. Cena po setu je 45.500 dinara, a pojedinci uplatu mogu direktno uplatiti na račun 160-460970-95, svrha uplata je “S kolena na koleno” a primalac Džedajski pokret – navode iz organizacije.
Rezultat akcije, kako kažu je briga o dolazećim generacijama i investicija u buduću radnu snagu i dodaju da se u prvih 4 dana akcije priključilo 7 kompanija, te da je prikupljeno 28 računara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
hvala bogu da se neko setio i da mu je dovoljno stalo da nam pomogne.
O Boze,da li stizu neki novi ,mladi i pametni ljudi.Divno!
„Inicijativu su pokrenuli profesori sa Katedre za računovodstvo…“ – dajte pare lopovima, malo su uzeli i nije u redu da vrate nešto
Katedra za racunarstvo,za racunovodstvo -ne postoji
Kupite jedan komp i prof. Ristiću iz fizike pa nek pogleda statistiku prolaznosti studenata na NJEGOVOM predmetu.
“Skijaš se spušta niz stazu i u jednom trenutku ispaljuje raketu…”
Svake godine Elektronski fakultet upiše preko 500 studenata. Za upis je potrebno 12000 dinara po osobi. Dolazimo do sledeće računice: 500×12000=6000000 din. To je minimalna svota. Plus ko je na samofinansiranju 90000 dinara po studentu. U šta se ulaže taj novac? Još nešto: platforma koja je namenjena studentima sa smera računarstvo i informatika je veoma loša, često je nedostupna. Toliko o tome…
„Inicijativu su pokrenuli profesori sa Katedre za računarstvo…“, kako da ne. Niko se od njih dragi moji nije setio
bratanci, danas vecina ima laptop, samo treba organizacija da ih studenti donose na casove, vezbe i ispite. sve ostalo je bez komentara i ogledalo je i fakulteta a i studenata ako ne mogu da se izbore za bolju organizaciju.
Profe pokrenule inicijativu da se prosi okolo…
Bolje bi im bilo da su kad je dolazila Brnabicka ili presvetli AV da su ustali i rekli da je sramota u kakvim uslovima rade. I to javno, pred kamerama, bez straha.
Ali posle svakog dolaska AV mi saznajemo da je Nis lider u tehnologijama (IT inkubatori bato), da pre njih nista nije postojalo, da…
Pa sto se profesori ne sete da podele studente u dovoljno male grupe, tako da svi mogu da rade ispit na kompjuteru? Barem dok ne isprose dovoljan broj kompjutera, s obzirom na to da od grada i drzave nece da vide ni jedan.
Doktori nauka rade na Atesti automobila (dodatni tehnički pregled za neku prepravku ili tehnički dodatak) ,nose u ruci lonče sa sapunicom, sunđer i aparat za digitalno slikanje i posle unose podatke u knjige i kompjuter . Hoću doktore nauke da kritikuje na šta su spali.
Pa da su za vucka ti profesori imali bi sve a ovako oni luduju obaraju vlast i to je to nek se zapitaju ti profesori demokratinek traze od djilasa
Bravo Miloše!
Dragi profesori, nije sramota prositi sa doktoratom u Srbiji.Srbiju treba da je sramota.
Neka vidi svet naseg “ tigra“.
I ja sam sa sve diplome.Dete invalid.I prosim!!! Nije me sramota!
Srbijo ti si sramota!