Nakon što su u niškom Sekretarijatu za inspekcijske poslove odbili da Južnim vestima dostave naloge za rušenje i obustavu radova na terenima u Rovčetu u niškoj Tvrđavi, kao i rešenje o ozakonjenju, Poverenik za informacije od javnog značaja im je naložio da to učine u najkraćem roku.
Iako su u Kancelariji za lokalni ekonomski razvoj i projekte (KLERP) ranije rekli da je postojalo rešenje niške inspekcije o rušenju terena u Rovčetu, niška inspekcija odbija da ta rešenja i obelodani. Pored toga, skriva i rešenje o ozakonjenju ovog objekta, nakon kojeg se, navodno, odustalo od rušenja.
Međutim, nakon žalbe novinara, reagovao je Poverenik, koji je niškom Sekretarijatu za inspekcijske poslove naložio da u roku od 5 dana odgovore novinarima.
Nalaže se Gradskoj upravi Niš da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 5 dana od prijema ovog rešenja, novinarima Južnih vesti dostavi tražene informacije, odnosno kopije dokumenata – kopije svih rešenja inspekcija o rušenju, obustavi radova i drugo, a koja se odnose na sportske terene na katastarstskoj opštini Crveni krst – navodi se u rešenju Poverenika.
Inspekcija je odbila ove podatke da dostavi novinarima pod izgovorom da je traženje njih „neosnovano“.
Podsetimo, istraživanje Južnih vesti pokazalo je da su novoizgrađene tribine na terenima i postavljanje vodovodne i kanalizacione mreže samo neki od radova u Rovčetu koji su obavljeni bez dozvole za izgradnju i rekonstrukciju.
Na pisanje Južnih vesti reagovalo je i Ministarstvo saobraćaja i građevina, u kojem su poručili da su tereni morali da budu srušeni jer su građeni mimo propisa i zakona.
Saznanja Južnih vesti o ovom problemu gradonačelnik Niša Darko Bulatović odbio je da komentariše, a radove je često obilazio. Radove bez dozvole nije komentarisao ni većnik Branislav Kačar, iako je upravo on ranije u javnosti nastupao kao koordinator projekta. Kačar je „loptu“ prebacio na KLERP.
Inače prva faza rekonstrukcije terena, nekada centra rukometa, malog fudbala, košarke, odbojke i atletike, najavljena je 2016. godine, završena je oktobra 2018. godine. Projekat je vredan 60 miliona dinara, a za drugu fazu predviđeno je postavljanje reflektora, video-nadzora, atletske staze za trčanje i alarmnog sistema.
Nakon pompeznog otvaranja, Rovče je primalo rekreativce i sportiste tek mesec dana, pa je stavljen katanac. Katanac na kapiji je zbog „zimskog vremena“, rekli su u Kabinetu gradonačelnika.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Hajde sada da srusimo i ovo sto je napravljeno… Bravo novinari!
Pa ONI, jest da nije u okviru teme ali poređenja radi, treba reći, Kliniku za plućne bolest iz Knez Sela sele u centar grada /!?/, a neće da sruše Rovče, samo ako ce NEKOME ćefne. Posebno, novokomponovanom TAJKUNU.
Dajte makar jedan teren u pantaleju u kinesku cetvrt gde nicu zgrade na zgrade terena za sport nigde
Kakav polusvet vodi ovaj,nekada,divni grad!
Umesto rugla u Rovčetu, koje je više služilo za parkiranje automobila i kao javni WC, napravjeno je igralište koje nekom smeta, jer ne može besplatno da parkira automobil kada dođe na autobusku stanicu ili pak da taj deo iskoristi kao toalet. Zašto je nekom krivo kada se jedno ruglo sređuje i samo zbog političke netrpeljivosti traži da se sruši i opet aktivira divlji parking i javni WC.