
Studenti, đaci, nastavnici, profesori i građani okupili su se i ovog petka na raskrsnici kod niškog Suda kako bi zastali na 15 minuta i tako odali počast nastradalima u Novom Sadu. Nakon toga je usledila protestna šetnja i blokada Mosta mladosti, a studenti su poručuli da su oni do sada bili na „prvoj liniji“, ali da im je u borbi za bolju državu potrebna pomoć lekara, pravnika, poljoprivrednika i svih ostalih građana.
Nakon ćutnje koja traje simbolično od 11:52 do 12:07, usledila je protestna šetnja do Mosta mladosti, a na čelu kolone studenti su držali transparent „Ne dirajte nam više mladost“.
Ogradu mosta „ogrnuli“ su crvenim platnima koja simbolizuju krv i stradanje, kao i belim platnom na kojem su utisnute „krvave ruke“, a uzvikivali su „Hoćemo pravdu“.
Život u ovoj državi može i mora biti drugačiji. A promena mora krenuti sada od svih nas. Mi studenti smo bili prvi na liniji ove borbe, ali mi ne možemo postići ono što želimo sami bez pomoći ostalih. Nama treba pomoć prosvetara, lekara, đaka, pravnika, poljoprivrednika, radnika, treba nam pomoć svih. Ovo je borba svih nas, u kojoj moramo biti ujedinjeni – poručio je jedan od studenata.
Kažu da se okupili simbolično na Mostu mladosti, jer „nikada neće tolerisati da neko ubija, tuče, hapsi i maltretira ikoga u ovoj zemlji, a pogoto ne mladost ove države“.
“Učitelji i nastavnici su uz studente”, “Ja sam sa bakom izašao na protest, a vi?”, “Generacije nam pate za dobrobit režima”, „I gde su kobre“, „Ne majte nas više“ – samo su neki od transparenata koje su nosili.
Transparent sa natpisom „Ne dirajte nam mladost“ okačili su na ogradu sa druge strane mosta.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Tako je deco idemo samo hrabro
Najbržisu uvek na prvoj liniji,ali ne i najpametniji!
Јагодин-мала је интелектуална зона, ту не треба правити гужву !
Koliko je u procentima 50 od 25000? 0.2%! Skoro se neko ovde pravio pametan i objasnjavao mi je ste je plenum i kako funkcionise. Ali nikako da mi neko objasni gde su jos 24950 niskih studenata?
O čemu ti čoveče pričaš?
Tako je deco BILA SAM AKO JE PROHLADNO ALI VI STE NASA BUDUĆNOST