Kroz modul “INNOWAT” promovisaće se istraživanja u oblasti upravljanja vodnim resursima kako bi se razvila nova inovativna i interdisciplinarna rešenja u sektoru voda i podsticanja mladih istraživača da se uključe u istraživanje, kažu iz Građevinsko-arhitektonskog fakulteta u Nišu. Dodaju i da za predavanja, koje će početi 15. februara na tom fakultetu preko „Moodle“ platforme, zainteresovani mogu da se prijave do 15. januara.
Iz GAF najavljuju da će modul sprovoditi u naredne 3 godine kroz uvođenje nastavnih jedinica na studijama iz oblasti evropskih integracija primenom nove metodologije u nastavi prilagođenoj potrebama studenata osnovnih i master akademskih studija tehničko-tehnološkog usmerenja i stručnjacima iz vodoprivrede.
Realizacija “INNOWAT” modula kroz obrazovni proces, stvoriće uslove i resurse za implementaciju održive EU politike u oblasti upravljanja vodnim resursima. Modul čine devet nastavnih aktivnosti (interaktivnih predavanja) i trajaće 90 časova (12 nedelja). Nastava i sve ostale aktivnosti na “INNOWAT” modulu biće realizovane na srpskom jeziku – kažu iz fakulteta.
Školska godina modula završava se seminarom, navode u saopštenju, na kojem polaznici izlažu svoja zapažanja do kojih su došli u radu sa svojim mentorima kroz usmenu prezentaciju svojih seminarskih radova, a planirana je i organizacija okruglog stola sa učešćem privrednika i studijska poseta vodoprivrednom preduzeću.
Polaznici koji uspešno realizuju sve navedene zadatke mogu da apliciraju za dobijanje sertifikata Univerziteta u Nišu o završenom “INNOWAT” modulu. Sertifikati koji će se dodeljivati biće potpisani od strane Centra za doživotno učenje Univerziteta u Nišu i predstavljaće legitiman dokument koji verifikuje dodatno znanje kandidata – pojašnjavaju iz GAF.
Prijavni formular za učesnike su na internet adresi modula, a kako kažu u saopštenju, troškove realizacije “INNOWAT” modula u potpunosti pokriva Evropska unija kroz program Erazmus+ Žan Mone.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Bar nešto pametno
Te gu Mara, ko gugutka na direci je 🙂