Pčinjski okrug dobiće regionalnu sanitarnu deponiju u Vranju, odnosno proširenje postojeće deponije “Meteris”, najavljuje ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić. Vrednost investicije faze 1 je 13,3 miliona evra, od čega je 10 miliona evra zajam KFV banke, dok Nemačka donira 2,48 miliona. Završetak radova predviđen je za kraj 2026. godine.
Projektom su obuhvaćeni i Surdulica, Trgovište, Preševo, Bujanovac i Bosilegrad, čiji će otpad završavati na deponiji “Meteris”.
Prva faza obuhvata nabavku opreme za sakupljanje komunalnog otpada u Vranju i okolnim opštinama, a druga potpuno uspostavljanje “sistema dve kante”, nabavkom opreme za separaciju otpada na mestu nastanka, izgradnju transfer stanica i reciklažnih dvorišta.
Ukupna vrednost investicija faze 1 u Vranju je 13,3 miliona evra, od čega je za prvu fazu regionalnog centra upravljanja otpadom u Vranju i opremu za sakupljanje komunalnog otpada vrednost investicije 12,5 miliona evra, dok je za prvu fazu nabavke opreme za sakupljanje komunalnog otpada u okolnim opštinama predviđeno 800.000 evra – navodi Vesić.
Osim Pčinjskog, u planu je regionalni sistem upravljanja otpadom u Rasinskom okrugu, sa centrom u Kruševcu.
Tamo će biti izgrađena deponija, odnosno proširena postojeća i tu će se odlagati otpad iz Kruševca, Aleksandrovca, Varvarina, Ćićevca, Brusa, ali i Blaca. Vrednost je 14,7 miliona evra.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ето решења!То и није депонија,него рудник сек.сировина…и термоелектрана,топлана на“ђубре“!Што то не може и код нас…и свуда по Србији!?!?
Ko ce taj kredit da vraca?