Umesto 10. novembra, kako je prvobitno planirano, rekonstrukcija Oficirskog doma u Nišu trebalo bi da bude završena do Nove godine.
Iako u Direkciji za izgradnju grada kažu da se svi, do sada planirani radovi, odvijaju bez problema, razlog za pomeranje roka za završetak je loše stanje krovne konstrukcije, koja je u priličnoj meri propala.
Kako je objašnjeno tokom posete gradilištu predsednika Skupštine Grada Mileta Ilića i izvršnog direktora Direkcije za izgradnju Branislava Jovanovića, krov će morati u potpunosti da bude zamenjen.
Ipak, za sada nije poznato da li će renoviranje krova zahtevati još novca.
Rekonstrukcija ovog objekta od izuzetne kulturne i istorijske važnosti započeta je 21. avgusta, a plan je bio takav da za 80 dana popularni Dom mladih postane moderan multifunkcionalni objekat.
Podsetimo, zgrada Oficirskog doma izgrađena je 1890. godine kao privatna kafana „Bulevar“, u kojoj su nastupale putujuće pozorišne družine, pevačka društva i vojni orkestri. Tokom 1914. i 1915. godine, kada je Niš smatran „ratnom prestonicom Kraljevine Srbije“, u njoj su zasedale Vlada i Narodna skupština.
Od 1903. do 1941. korišćena je kao Oficirski dom jer je Komanda grada otkupila kafanu.
Pod zaštitom je države kao „spomenik od velikog značaja“, što ovu zgradu stavlja u rang sa Tvrđavom.
Novac za rekonstrukciju obezbeđen je i iz gradskog i iz republičkog budžeta, jer u finansiranju ovog projekta sa ukupno 102 miliona dinara učestvuju Ministarstvo regionalnog razvoja i Grad Niš.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ja znam sto je pomeren rok pa dogodine je stogodisnjica tamo neka, a iacno 10 godina kako neki ispastaju od kako je zatvorena kafana dom mladih.Cak mislim ida su svi ovi koji su naslici imali lepe tre
Oficirski dom je dat Narodnom muzeju Niš, na upravljanje. Direktor Slaviša Popović dobro ovo toleriše, te ne razjuri neradnike.
Па ваљда су прво стручњаци прегледали шта је труло,и шта не ваља,а не одједном се сада сетили. Па кога ви лажете и докле?Још један анекс на уговор и додатни трошкови!Можете ли некада да погодите рок?!
Nekada Korni grupa,Rale Damjanovic,..a posle
kafancina. Bolje oficirski dom,sta god to zna
cilo! Ipak srBska posla,improvizacija,neodgovo
rnost,netacnost,…
Oficirski dom je predratni naziv tog zadnja
Kad se spomene Direkcija za izgradnju odmah mi je jasno koliko je sati