Stare, bolesne i nemoćne u Aleksincu i Ražanju narednih 10 meseci obilaziće negovateljice Centra za socijalni rad. Uslugu “Pomoć u kući” koristiće 80 osoba sa teritorije ovih opština.
Negovateljice su prošle akreditovanu obuku za negu i pomoć, a opštinski Centri za socijalni rad opredelili su ovu pomoć najugroženijima, posle dvomesečnog obilaska terena, saopštili su.
Osim što pomažu korisnicima da se kreću i u održavanju lične higijene, negovateljice čiste njihove stanove, idu u nabavku i prirpemaju im obroke – kazala je asistentkinja projekta Katarina Crnjanski.
Paralelno sa ovim uslugama koje su za korisnike besplatne, obezbeđene su i higijenske usluge za korisnike iz romskih naselja u objektu „Karitasa“ u Aleksincu. Za njih i one koji koriste “Pomoć u kući” obezbeđen je i vešeraj.
Sve usluge su deo projekta “Smanjenje društvene isključenosti u ruralnim oblastima kroz održivu uslugu pomoć u kući” koji finansira Evropska unija.
Projekat u Aleskincu i Ražnju je deo projekta “Evropska podrška inkluzivnom društvu”, koji Evropska unija finansira sa 5,4 miliona evra. On ima za cilj da obezbedi veću društvenu uključenost ugroženih grupa u Srbiji kao što su starija lica, deca, pripadnici manjina, uključujući Rome i Romkinje i drugi.
EU je kroz projekat bespovratno dodelila 4,3 miliona evra u vidu 28 grantova, koji će se realizovati u 36 gradova i opština u Srbiji do kraja 2017. godine.
Projekti, koje sprovode republičke i pokrajinske institucije socijalne zaštite, opštine i gradovi, centri za socijalni rad, udruženja građana, fondacije, obrazovne ustanove i javna preduzeća, povećaće, kažu, obim i kvalitet usluga na lokalu u oblasti socijalne i zdravstvene zaštite, stanovanja, obrazovanja i zapošljavanja i time ojačati društvenu uključenost ugroženih grupa.
Projekat sprovodi Delegacije Evropske unije u Srbiji u saradnji sa Ministarstvom za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0