U maju je stiglo puno zahteva katastrima u Srbiji, a kako kažu u ovoj instituciji, razlog je povećanje interesovanja građana za nekretnine. Zbog toga je i u Nišu povećan broj šaltera, a katastri u Srbiji sada primaju 1.000 zahteva više nego ranije.
Statistike prodavaca nekretnina pokazuju pad cena, pa je to, ali i pauza zbog vanrednog stanja i korone, pokrenula prodaju kuća i stanova.
To registruju i Katastri u Srbiji, pa je Republički geodetski zavod morao da pojača svoje usluge.
Zbog toga je Republički geodetski zavod otvorio novih 16 šaltera širom Srbije, u mestima u kojima je interesovanje građana najveće, a cilj je da se na sve zahteve odgovori u najkraćem roku. RGZ je tako omogućio da katastri u Srbiji dnevno prime oko 1.000 zahteva više nego obično – kažu u RGZ.
Za predaju zahteva na šaletrima, termin se zakazuje kroz aplikaciju eZakazivanje na sajtu RGZ-a.
Predviđeno je da službenici prime zahtev u roku od 10 minuta. Na taj način omogućen je dovoljan broj termina da svi građani mogu da završe svoje poslove u katastru bez čekanja. Praksa zakazivanja termina za predaju zahteva vratila je dostojanstvo građanima koji su do pre nekoliko meseci stajali u velikim gužvama i čekali redove u katastrima – kažu u RGZ.
Za sve koji ne koriste internet, termin je moguće zakazati preko Info centra koji je za te potrebe, kako kažu, otvorio još dve nove telefonske linije.
Opštine koje su, kažu u RGZ, pokazale poseban senzibilitet za potrebe svojih sugrađana, otvorile su specijalizovane šaltere za građane koji ne koriste internet gde zakazivanje sastanaka u katastru za njih obavlja službenik opštine.
Dodaju da je moguće ugovoriti i sastanke sa načelnicima katastara i šefovima pravnih službi.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Samo oni da ne propadnu
U katastru je haos, na obična rešenja čeka se mesecima, prave greške, stalno nešto menjaju… opšti haos.
sve je to lepo ali pola guzve tamo je zato je trecina zaposljenih u katastru neuka i neodgovorna.zato se pisu isprsvke,jure veze i ulazu zalbe.